Nick:
Heslo:
Registrace
MENUInfoRočníkyCenyČlánkyVideaNovinkyNázoryZajímavosti

Prohlížíte festival CINEMA MUNDI
Prohlížite festival CINEMA MUNDI verze 2.1.42
festival Nazev

CINEMA MUNDI

festival Nazev org.:

CINEMA MUNDI

festival Rok založení :
2010
Obsah:


Hlavním impulsem vzniku nového festivalu byla myšlenka uspořádat na BVV velkou filmovou akci. S tímto nápadem poprvé přišel Josef Čadík (Kinematograf bratří Čadíků) a o upřesnění dramaturgie a pojetí akce požádal zkušeného filmového organizátora a dramaturga Jiřího Králíka. Pro něj se stálo největší ispirací místo konání – Brněnskě veletrhy. V minulosti se zde pravidelně sjížděl celý svět a chlubil se svými nejlepšími výrobky, proč by se podobně nemohl celý svět chlubit svými nejlepšími filmy ?

Uvedení nejlepších filmů maximálního počtu národních kinematografií se stalo hlavním cílem festivalu, i když na začátku nebylo příliš jasné, které filmy a z kterých zemí budou v programu zastoupeny. Další inspirace vzápětí přišla z USA a udílení tradičních výročních cen Americké filmové akademie – OSCAR. Jednou z mnoha udílených cen je i tak trochu neprávem přehlížená cena za nejlepší zahraniční film, která se uděluje už od roku 1947. Každý rok ale roste její prestiž i zájem ze strany většiny významných národních kinematografií, v posledních letech do této kategorie přihlašuje své nejlepší filmy asi 65 národních kinematografií. Výsledkem tohoto snažení je pouze pozornost věnovaná 5 nominovaných filmů, celou světovou kinematografii nakonec ale reprezentuje pouze jeden vítězný film. A pracně a složitě vytvořená velmi pestrá a kvalitní sestava pak velmi rychle upadne v zapomnění. Festival CINEMA MUNDI se tak stane první akcí, na které filmoví odborníci i diváci mají šanci se v tak širokém spektru setkat s tím nejlepším, co jednotlivé národní kinematografie v uplynulém roce vytvořily a výrazně přispět k propagaci i propojení s kinematografiemi třetího světa – strategický cíl podpory EU v dalších letech.

Ročník:

festival Seznam ročníků
Rok
Ročnik
cen
1*
2010
1
0
0
Rok
Ročnik
cen
1*
Rok
Ročnik
cen
1*
Rok
Ročnik
cen
1*
2010
1
0
0
1*-počet oceněných v daném ročníku (první sloupec určuje počet cen udělených v ročníku. tento určuje počet rozdaných ocenněných v daném ročníku).

stav
Přečteno: 707 krát
vygenerovano za: 0.003292 sek.
© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)