Nick:
Heslo:
Registrace
MENUInfoRočníkyCenyČlánkyVideaNovinkyNázoryZajímavosti

Prohlížíte festival AFO – Academia film Olomouc
Prohlížite festival AFO – Academia film Olomouc verze 2.1.42
festival Nazev

AFO – Academia film Olomouc

festival Nazev org.:

AFO – Academia film Olomouc

festival Rok založení :
1966
Obsah:

Academia Film Olomouc je nejstarším festivalem věnujícím se v České republice soustavnému mapování populárně-vědeckého a dokumentárního filmu. Byl založen v roce 1966 ze společné iniciativy Krátkého filmu Praha, Univerzity Palackého a Československé akademie věd, jeho hlavním pořadatelem v současnosti je Univerzita Palackého v Olomouci.

Na univerzitní půdě tak vznikla jedinečná platforma prezentace aktuálního vědeckého výzkumu probíhajícího v rámci všech fakultních pracovišť, nabízející zároveň možnost využití nejnovějších informačních technologií ve vzdělávání. Je to právě tato rozmanitost, zahrnující nejen společenské, ale i přírodovědné obory, která propůjčuje Academia Filmu jeho unikátní postavení jak mezi českými festivaly, tak v zahraničí – Academia Film je jediným festivalem ve střední Evropě, který se populárně-vědeckému filmu věnuje v takové šíři.

Od roku 1986 byl festivalový program rozšířen o videopořady, v roce 1997 byla zřízena cena pro nejlepší multimediální vzdělávací program, pravidelnou součástí festivalu je sekce „AFO jede do kraje“, která rozšiřuje nabídku populárně-vědeckých filmů i mezi žáky základních a středních škol.

Nedílnou součástí festivalu jsou besedy tvůrců s diváky, workshopy a semináře. Univerzita se tak během festivalu stává otevřenou strukturou, umožňující setkávání tvůrců s představiteli jednotlivých vědních oborů a přispívající ke zvyšování úrovně a prestiže populárně-vědeckého filmu mezi nejširší veřejností.

Ročník:

festival Seznam ročníků
Rok
Ročnik
cen
1*
1966
1
0
0
Rok
Ročnik
cen
1*
Rok
Ročnik
cen
1*
1967
2
0
0
Rok
Ročnik
cen
1*
1967
2
0
0
1*-počet oceněných v daném ročníku (první sloupec určuje počet cen udělených v ročníku. tento určuje počet rozdaných ocenněných v daném ročníku).

stav
Přečteno: 772 krát
vygenerovano za: 0.013326 sek.
© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)