Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu (cz) Jánošík
rok natočení:1935
obrázek:
film: Jánošík / Jánošík (1935)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
75 min.
přidal
admin
film přidaný
26.05.2015, 20:34:25

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Historický
info zde :
Drama
Drama
info zde :
Dobrodružný
info zde :
Poetický
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm

Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti
Rok
Typ
Stát
Typ média

1936
Distributor
Československo
Kino

1935
Produkční společnost
Československo
Kino


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Režie
Scénarista
Scénarista
Vedoucí výroby
CHoreograf

Hlavní postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
člen Jánošíkovy družiny#2

Vedlejší postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
člen Jánošíkovy družiny#1

Obsah filmu:

Píše se rok 1711. Ves Terchová a celé její okolí trpí pod krutou nadvládou hraběte Šándora Révayie. Starému Jánošíkovi zemře žena. Aby mohl připravit pohřeb, nejde Jánošík pracovat na panské a za trest je odvlečen do vězení a tam ubit. Právě v té době se vrací ze studií syn Juro a jeho milá Anka mu vše v slzách vypráví. Juro hraběte potrestá a odejde do hor. Postupně ho následují další muži, postižení hraběcí zvůlí, a začínají se mstít pánům. Vrchnost vydá na Jánošíka zatykač a vypíše odměnu. Lid však zbojníka miluje a tak se mu stále daří unikat. Po dvou letech se hraběti přece jen podaří Jánošíka chytit i s jeho druhy za pomoci dvou zrádných žen - staré hostinské a lstivé cikánky. Jánošík jde navštívit Anku, ale tu vězní hrabě. Jeho družina je mezitím v hostinci zajata a vojáci čekají už jen na něho. Jánošík zradu odhalí a neunikne jen proto, že hostinská mu nasype pod nohy hrách. Je odsouzen k trestu smrti pověšením na hák. Dříve než na něj sám vyskočí, naposledy si zazpívá a zatančí.

The date is 1711. The village Terchová and the entire region is suffering under the cruel rule of Count Šándor Révayi. Old Jánošík's wife dies. For not performing his work for the count's estate so that he could prepare the burial, old Jánošík is dragged off to prison and beaten to death. Exactly at this time his son Juro is returning home from his studies and his beloved Anka tearfully tells him all that has happened. Juro chastises the count and leaves for the mountains. He is gradually followed by other men stricken by the count's despotism and they begin to take their revenge on the nobles. The lordship issues a warrant for Jánošík's arrest, offering a reward. The people, however, are fond of the outlaw, and so he always succeeds in escaping. After two years the count succeeds in the end in capturing Jánošík's comrades, and this thanks to the betrayal of an old landlady and a wily Gypsy woman. Jánošík goes on a visit to Anka, but the count has imprisoned her. Meanwhile his band has been captured at the inn and the soldiers are waiting only for him. Jánošík discovers the treachery but his escape does not come off because the innkeeper has poured peas under his feet. He is sentenced to death by hanging on a hook. Before mounting it himself he sings and dances for the last time.

Přečteno: 228 krát
vygenerovano za: 0.0354 sek.© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)