Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu (cz) Milan Rastislav Štefánik
rok natočení:1935
obrázek:
film: Milan Rastislav Štefánik / Milan Rastislav Štefánik (1935)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
92 min.
přidal
admin
film přidaný
07.07.2015, 22:55:28

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Životopisný
Životopisný
info zde :
Drama
Drama
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Kameraman
Architekt

Hlavní postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
člen rakouského generálního štábu
madame Jouvenelle
předseda Národní rady v zahraničí

Obsah filmu:

Četníci rozhánějí Slováky, kteří požadují volební právo. Přitom je napaden také Štefánikův otec, místní farář. Na lůžku otec vyzývá svého syna Rastislava, aby odjel a pracoval pro národ v zahraničí. Za mobilizace roku 1914 je už Štefánik v Paříži. Přihlásí se do armády a jako důstojník jedná s francouzskými generály o vzniku čs. jednotek. Roku 1915 je na svou žádost vyslán do Srbska, kde se účastní leteckých soubojů na frontě a havaruje. V nemocnici ho navštíví srbská královna. Když Rakousko okupuje Srbsko, je Štefánik povolán Národní radou do Paříže, kde se setká s profesorem Masarykem. Na italské frontě přebíhají Čechoslováci z rakouské armády k Italům. Štefánik žije v nervovém napětí, denně dostává seznamy mrtvých a chce, aby byl mír uzavřen co nejdříve. Jako generál odjíždí na Dálný východ dodat odvahu čs. vojákům a až na místě zjistí, v jak nuzných podmínkách zde žijí a bojují. V Římě, unavený, se těší na návrat do osvobozené vlasti. Ráno letí do Bratislavy, jeho letadlo se však zřítí a Štefánik zahyne.

Gendarmes break up a group of Slovaks who are insisting on their right to vote. Štefánik's father, the local priest, is also attacked during the struggles. From his bed he tells his son Rastislav that he must go abroad to work for the good of the nation. Štefánik is in Paris during the mobilisation of 1914. He joins the army and, as an officer, he negotiates with French generals about establishing Czechoslovak units. In 1915 he requests to be sent to Serbia where he takes part in aerial battles at the front but his plane crashes. The Serbian queen visits him in hospital. When Austria occupies Serbia, Štefánik is summoned by the Czech National Council to Paris where he meets professor Masaryk. The Czechoslovaks desert the Austrian army to join the Italians. Štefánik becomes more anxious every day as he receives lists of the dead; he wants peace to be concluded as soon as possible. As a general he leaves for the Far East to inspire courage in the Czechoslovak soldiers but on his arrival he sees the wretched conditions they have to endure. Later he travels to Rome where he dreams of returning to his liberated homeland. He flies to Bratislava early one morning but his plane crashes and Štefánik is killed.

<<== filmy od L

filmy od N ==>>

Přečteno: 183 krát
vygenerovano za: 0.0464 sek.© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)