Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu (cz) Studentská máma
rok natočení:1935
obrázek:
film: Studentská máma / Studentská máma (1935)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
98 min.
přidal
geron
film přidaný
28.02.2012, 13:10:01

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Komedie
info zde :
Romantický
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm

Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti
Rok
Typ
Stát
Typ média

1935
Distributor
Československo
Kino

1935
Produkční společnost
Československo
Kino


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Námět
Scénarista

Hlavní postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
notář Vilím

Vedlejší postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
Marie Klatovská

Obsah filmu:

Slečna Klatovská pronajímá svůj dům studentům, láskyplně o ně pečuje a prožívá s nimi jejich úspěchy i prohry. Sama v mládí prožila studentskou lásku, ale její snoubenec tragicky zahynul. Do jejího domu přibude farmaceutka Dáša Kučerová. Filozofka Irča Vítková ji seznámí s ostatními spolubydlícími: medičkou Magdou Bártovou, kterou beznadějně miluje chemik Jožka Budil, jenž veškeré peníze posílá nemocné matce, konzervatoristou Zdeňkem Vilímem, jehož otec z něho chce mít diplomata. Oktaván Eman Kosárek má problémy s latinou, ale paní bytná se za něho u profesora razantně přimluví. Největší zájem jeví Dáša o medika Mirka Tomana. Mladík se sice zaplete do podvodného prodeje obrazu, ale kamarádi se za něho postaví, a celá věc se objasní. Všichni se nakonec setkají na Mirkově promoci, kde jim dojatý mladík poděkuje za pomoc. Zatímco se všichni rozjíždějí do svých domovů, studentská máma se těší na začátek dalšího školního roku.

Miss Klatovská, a spinster, lets rooms in her house to students, is very kind and caring towards them, and shares their ups and downs. When she was young she had a student lover affair but her fiancé died tragically. A new student Dáša Kučerová arrives at the house. The philosophy student Irča Vítková introduces her to the other students living there: medical student Magda Bártová who is hopelessly in love with chemist Jožka Budil, who sends all his money to his ailing mother; Conservatory student Zdeněk Vilím, whose father wanted him to be a diplomat. Final-year student Eman Kosárek who has trouble with his Latin, although Miss Klatovská puts in a good word on his behalf with the professor. Dáša is most interested in medical student Mirek Toman. The young man gets involved in the fraudulent sale of a painting but his comrades stand up for him and the case is cleared up. All of them go to Mirek's graduation ceremony and he thanks them all warmly for their help. Zdeněk gets back on good terms with his father. When the students leave for home at the end of academic year, Miss Klatovská is already looking forward to the next year.

filmy od Š ==>>

Přečteno: 793 krát
vygenerovano za: 0.0426 sek.© 2007 - 2021 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)