Nick:
Heslo:
Registrace

MenuInfoPísněOdkazyVidea V seriálu
Prohlížíte hudební skupinu Vokální soubor Lubomíra Pánka
Prohlížíte hudební skupinu Vokální soubor Lubomíra Pánka 1.0.10
aktivní od roku: :
aktivní do roku:
vypis skupin od písmene:
Obsah:

členové
David Holý, Eva Pilarová, Jana Koubková, Jarmila Gerlová, Jaroslav Dřevikovský, Květoslav Rohleder, Lubomír Pánek, Pavel Kühn, Pavel Vitoch, Svatava Černá, Václav Kozel, Vlasta Kahovcová, Waldemar Matuška, Zdeněk Pulec

V roce 1959 Lubomír Pánek vstoupil do orchestru divadla Semafor jako hráč na ventilový trombón. V témže roce založil osmičlenný vokální soubor, který se vedle doprovodu pěveckých a hereckých protagonistů Semaforu prosadil i mimo divadlo. Členy byli mj. Waldemar Matuška, Eva Pilarová, tenorsaxofonista Jaroslav Štrůdl, později i trumpetista Květoslav Rohleder, Zdeněk Pulec a členky zaniklého kvarteta Sestry Allanovy (Božena Lázničková, Věra Kočvarová a Jiřina Salačová), postupně se ve sboru vystřídali zpěváci Svatava Černá, Božena Klocová, Jana Koubková, Marta Kühnová, Zdena Patrochová, Věra Sattlerová, Pavel Vitoch ad.

Vedle činnosti v divadle Semafor vystupoval sbor také samostatně. Spolupracoval s mnoha sólisty a ansámbly při nahrávání ve studiích a také při veřejných vystoupeních. Snímky, na nichž soubor spolupracoval s dvojicí Suchý & Šlitr pod názvem Sbor Lubomíra Pánka, byly vydávány na deskách Supraphon (mj. Klokočí, Láska nebeská, Krajina posedlá tmou). Roku 1962 se Pánek stal hráčem na bicí nástroje ve Filmovém symfonickém orchestru v Praze, kde působil do 1991, avšak souběžně zůstal leaderem sboru. S ním vystupoval při festivalech Bratislavská lyra, Děčínská kotva, Intertalent aj.

Sbor spolupracoval s orchestrem Karla Vlacha, s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu, kde natáčeli desku mimo jiné se zpěváky Karlem Gottem, Helenou Vondráčkovou, Hanou Hegerovou, Evou Olmerovou, Petrem Novákem, klarinetistou Ferdinandem Havlíkem aj., s orchestry Václava Hybše či Karla Krautgartnera, dále se podílel na ozvučování filmů (mj. Kniha džunglí, Kocour v botách, Méïa Béïa, Snoopy, vrať se domů, Vánoční příběh). Pánek ustavil rovněž mužský kvartet ve složení Jaroslav Dřevikovský, Pavel Kühn, Lubomír Pánek a Květoslav Rohleder, který po krátkou dobu své existence upřednostòoval náročnější moderní repertoár.

Zcela mimořádný úspěch přineslo sboru v roce 1969 turné v Německu, Rakousku a Švýcarsku, kdy vystupoval společně s orchestrem a sborem amerického aranžéra a kapelníka Raye Conniffa, který z ekonomických a organizačních důvodů při zájezdu do Evropy využil možnosti angažovat evropské zpěváky a instrumentalisty (kromě Pánkova sboru získal Conniff pro spolupráci také brněnský orchestr Gustava Broma). Pánek na tomto zájezdu vedl rozšířený šestnáctičlenný sbor. Po návratu z turné s Conniffem pracoval Lubomír Pánek nadále s vlastním sborem až do 1993, kdy sbor svou činnost ukončil.

ROK

0

0

0

0

2002

0

0

1982

0

0

1959

0

0
Přečteno: 119 krát
vygenerovano za: 0.030735 sek.







© 2007 - 2024 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.



Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)