Nick:
Heslo:
Registrace
MENU
ProducentiDistributořiTitulky NovinkyNázoryZajímavostiCHybyHláškyTechnické infoSouvisející seriály
Základní info o seriálech
Prohlížíte : Ranč U zelené sedmy
Seriál Ranč U zelené sedmy
Název Seriálu:

Ranč U zelené sedmy

Název seriálu org.:
Ranč U zelené sedmy
orig. písmeno:
r
čes. písmeno:
r
Odkaz na seriál:

Ranč U zelené sedmy

Aternativní názvy seriálu
Od roku:
1996
Do roku.:
2005
země:
Pro zobrazení musíš být přihlášený
Novinky k seriálu:

přidáno: 01.03.2011, 23:09:46


Komediální seriál o radostech a strastech současné městské rodiny, která se po hlavě vrhne do dobrodružného života českých drobných zemědělců.

Česká televize, tvůrčí skupina Kateřiny Krejčí a Ivanky Průchové, zadala výrobu seriálu Ranč U Zelené sedmy Ateliérům Zlín, které se k projektu připojily rovněž jako koproducenti. Natáčení seriálu, který má dva vysílací formáty: 14 x 26 min a 7 x 50 min, proběhlo v roce 1996 až 1997, dokončený byl roku 1998.

Autorem námětu i scénářů seriálu je Ivo Pelant, který řadu situací, ba i jejich hořkých konců, prožil sám na sobě, neboť žije s rodinou na venkově, vlastní několik koz a vůbec se chová značně rizikově.

Režisér Miroslav Balajka je člověk sice městský, ovšem s pochopením pro zemědělsky-intelektuální humor a nadsázku, jak jistě ocení diváci - i díky chytré kameře Romana Pavlíčka.

Roli maminky s hlubokým pochopením zahrála Milena Steinmasslová, pro tatínka sáhl režisér až na Slovensko - a dobře udělal, Miroslav Noga je jedinečný. Postavy rodičů doplňuje do silné trojky naprosto nezapomenutelná babička Jany Štěpánkové. Malý Matěj Pavla Zedníčka i Štěpán Mariána Beníka jsou silný a všeho schopný sourozenecký tandem. To Elis Ivany Škarkové, ta má zcela jiné problémy nežli její bratři a často zde zuří nesmiřitelná válka. Pohodář děda Jeřábek - skvělý Lubomír Kostelka - pomůže s čím může - jak by také ne, když jeho srdce bije od první chvíle jen pro Elišku - tu nejstarší ze tří.

Dramaturgii měla Kateřina Krejčí, střihačem byl J.Krška, autorem hudby byli Jiří Chlumecký a Jiří Veselý, architektem L. Kouřil a R. Jahůdka, výtvarnicí kostýmů E. Rážová, vedoucí výroby V. Kopecká, M. Jarošová a J. Peška.

Seriál Ranč U Zelené sedmy je seriálem opravdu rodinným, který, jak doufá tvůrčí skupina, budou sledovat všichni - od chlapečka po dědečka, od holčičky po babičky - a všichni budou mít úsměv na tváři, neboť s úsměvem jde všechno líp!

Na XXX. Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana (konaném 10. - 14. 1998) byla udělena cena "Zlatý dudek" Mariánu Beníkovi za roli Štěpána.

A ještě poznámka pro pozorné diváky: tentokrát uvádíme seriál v jeho krátké verzi.

------------------

Produkce/distributoři
Pro zobrazení musíš být přihlášený a musíš mít level3 a výše(poprosit o něj emailem (filmy2004@volny.cz))
Žánr:
Seznam žánrů
Komedie
Rodinný
Přečteno: 582 krátSeriál Ranč U zelené sedmy
vygenerovano za: 0.076711 sek.
© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)