Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu Dvojí život / Dvojí život
rok natočení:1924
obrázek:
film: Dvojí život / Dvojí život (1924)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
min.
přidal
admin
film přidaný
23.03.2014, 21:01:39

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Romantický
info zde :
Drama
Drama
info zde :


Film je v jazycích..
Němý film

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Němý
Formát obrazu
CDS 35mm


obsazení:
Hlavní postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
policejní komisař
ministerský rada Vojtěch Beneš

Obsah filmu:

Vesnická dívka Žofka jde sloužit do Prahy, kde ji svede lehkomyslný Rudolf Slaba. Rudolf je vyhozen z práce pro opilství a Žofka od něho po narození dítěte odejde. Na radu staré žebračky se začne živit žebrotou, je však uvězněna, ačkoliv je nevinná. Po propuštění se chce i s děckem utopit, ale omdlí a domnívá se pak, že dítě utonulo. Zubožené Žofky se ujme paní Robová. Po její smrti Žofka zdědí peníze. S výčitkami svědomí se vrátí do vesnice Dubová, kde se provdá za Jana Rokytu a vede účetnictví v jeho dílně. Manželství je však bezdětné. Syn statkáře z Dubové Jaroslav Beneš se v Praze seznámí s půvabnou Jitřenkou. Jitřenka čeká s Jaroslavem dítě, ale jeho rodiče svatbě brání. Po narození dítěte jezdí Jaroslav za svou novou rodinou do Prahy tajně. Jaroslavova důvěrnice Žofka se od Jitřenčiných rodičů dozví, že Jitřenku našli v loďce na řece, a pozná v ní svou dceru. Jitřenka se smíří s Jaroslavovými rodiči a vše končí svatbou.

Country girl Žofka goes into service in Prague where she is seduced by the frivolous Rudolf Slaba. Rudolf is thrown out of work for drunkenness and Žofka leaves him after she gave birth to his child. On the advice of an old beggarwoman she starts to beg herself; however, she is imprisoned although she is innocent. After her release she tries to drown herself together with her child but she faints and subsequently thinks that her child has drowned. Mrs Robova takes wretched Žofka under her wing and Žofka inherits her money after Mrs. Robova dies. She returns to her village of Dubová with a guilty conscience and later she marries Jan Rokyta and keeps the accounts in his workshop. The couple, however, is childless. The son of a landowner from Dubová, Jaroslav Beneš, makes the acquaintance in Prague of the lovely Jitřenka. Jitřenka is expecting a child with Jaroslav but his parents forbid the wedding. After the baby is born, Jaroslav goes to see his new family in Prague in secret. Jaroslav's confidante Žofka, finds out from Jitřenka's family that the latter was found in a little boat on the river and Žofka recognises her own daughter. Jitřenka makes her peace with Jaroslav's parents and the film ends with a wedding.

Přečteno: 310 krát
vygenerovano za: 0.0935 sek.© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)