Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu Jindra, hraběnka Ostrovínová / Jindra, hraběnka Ostrovínová
rok natočení:1924
obrázek:
film: Jindra, hraběnka Ostrovínová / Jindra, hraběnka Ostrovínová (1924)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
min.
přidal
admin
film přidaný
25.05.2014, 21:45:37

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Melodrama
info zde :


Film je v jazycích..
Němý film

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Němý
Formát obrazu
CDS 35mm

Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti
Rok
Typ
Stát
Typ média

1924
Distributor
Československo
Kino


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Architekt

Hlavní postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
Jindřin otec továrník Jarýn

Obsah filmu:

Jindra, dcera továrníka Jarýna, se vrací se sestřenicí Amálkou po dvou letech z Vídně. Seznámí se s učitelem svých bratrů Vojtěchem Lípou. Zatímco Amálka v něm najde zalíbení, city, které chová Lípa k Jindře, nejsou opětovány. Uražený Lípa chce odjet, ale když neopatrná Jindra spadne do řeky, Lípa ji zachrání a Jindra k němu pojme něžný cit. Jindřin otec je zvolen za poslance zemského sněmu. Po požáru továrny je v nouzi, z níž by se mohl dostat za cenu rezignace, což Jarýn odmítne. Jindra požádá hraběte Ostrovína o finanční pomoc. Ten však žádá za odměnu její ruku. Jindra odmítá, neboť miluje Lípu. Nakonec je však nucena svolit. Po čase porodí hraběti syna, ale záhy nato zemře. Za Lípou pak přichází její otec s vnukem Jaroslavem a posledním vzkazem od Jindry, která Lípu prosí, aby dobře vychoval jejího syna.

Jindra, daughter of the industrialist Jarýn, returns home with her cousin Amálka after two years in Vienna. She makes the acquaintance of her two brothers' tutor Vojtěch Lípa. While Amálka grows fond of him, the feelings Lípa has for Jindra are not returned. The offended Lípa prepares to leave but, when Jindra accidentally falls into the river, Lípa saves her life and Jindra's feelings for him begin to change. Jindra's father is called to the position of deputy at the Land Assembly. After a fire destroys his factory he becomes destitute, a situation he can change only by resigning his position, which he refuses. Jindra asks the count Ostrovín for financial help. The latter agrees, but only if she is willing to marry him. Jindra refuses because she loves Lípa. In the end she is forced to comply. After some time, she bears a son but dies soon after his birth. Her father then goes to see Lípa, bringing his grandson with him. He tells Lípa of Jindra's last wish - that he bring up and educate her son.

<<== filmy od CH

Přečteno: 351 krát
vygenerovano za: 0.0663 sek.© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)