Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu Provaz z oběšence / Provaz z oběšence
rok natočení:1927
obrázek:
film: Provaz z oběšence / Provaz z oběšence (1927)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Barevnost

Černobílé


Přidáno/přidal(a)
03.01.2015, 11:37:42

(přidal:admin)

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Komedie
info zde :


Film je v jazycích..
Němý film

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Němý
Formát obrazu
CDS 35mm


obsazení:
Vedlejší postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
obecní policajt Strachota

Obsah filmu:

Chudý malíř Ferry Tempera maluje v lese obraz. Tulák Pecička, který bydlí v houpací síti natažené mezi dvěma stromy, najde v lese oběšeného Ferryho. Přeřízne provaz, na němž malíř visí, a kousek si pro štěstí uřízne. Ferry se probere a odejde s tulákem. U potoka zahlédnou husopasku Jindru. Ferry začne malovat její portrét a spřátelí se s ní. Pecička se mezitím připlete k natáčení dobrodružného filmu a dostane k roli lupiče i masku, kterou po skončení scény nesejme. Sedlák Lakota, jehož husy Jindra pase, potká Pecičku v masce lupiče a vydá mu své peníze, které Pecička věnuje Jindře a Ferrymu. Na Lakotovo upozornění zatkne Pecičku strážník Strachota, ale záhy tuláka propustí. Ferryho otec se v novinách dočte, že výstava obrazů jeho syna měla úspěch. Ferry připravuje zásnuby s Jindrou, které se konají ve vile Ferryho otce. Cestou pro zásnubní dárek Ferry sice přijde o boty, díky nim se však dostaví na slavnost i Pecička, a všichni tři se tak opět setkají.

Poor artist Ferry Tempera is painting a picture in the forest. The tramp Pecička, who lives in a hammock tied between two trees, finds Ferry hanging from a rope. He cuts down the rope on which the artist is hanging and cuts a bit off it for luck. Ferry regains consciousness and goes off with the tramp. At the stream they see the goosegirl Jindra. Ferry starts painting her portrait and befriends her. Pecička meanwhile becomes mixed up in an adventure film and gets the role of a robber for which he has to wear a mask; this he does not take off after filming. The farmer Lakota, whose goose Jindra is tending, meets Pecička in the robber's mask and hands over his money which Pecička gives to Jindra and Ferry. Lakota goes to the policeman Strachota who locks Pecička up for the crime but the tramp is soon released. Ferry's father reads in the newspaper that his son's exhibition was successful. Ferry begins preparations for his engagement party for Jindra which is to take place in Ferry's father's villa. On his way to buy an engagement present, Ferry loses his shoes but, thanks to him, Pecička also arrives for the celebrations and all three meet up once again.

Drama
Pohádka
Drama
Dobrodružný
Komedie

<<== filmy od O

Přečteno: 199 krát
vygenerovano za: 0.282 sek.
navštěvnost: , průměrná návštěvnost:

© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |