Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu (cz) Cácorka
rok natočení:1935
obrázek:
film: Cácorka / Cácorka (1935)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
77 min.
přidal
admin
film přidaný
05.04.2015, 23:48:04

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Komedie
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Formát obrazu


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Architekt

Obsah filmu:


Zedník Kutil má tři dcery, které mu dělají starosti. Nejstarší Bětka je svobodnou matkou. Její milenec Franta se dítěte nezříká, ale do ženění se nehrne. Neklid rodině přináší také prostřední Lidla. Pracuje jako manekýnka a seznámí se s malířem Lojzou, který se jí představí jako mistr Reban. Ve snaze udržet si jeho lásku předstírá Lidla, že pochází z "prvotřídní" rodiny. Viky, které starý Kutil říká Cácorka, studuje malířskou akademii a tajně miluje malíře Rebana. Nechápe, proč se Reban zahazuje s Lidlou a nechce se smířit s tím, co mu Lidla o rodině namluvila. Rozhodne se vše uvést na pravou míru. Pozve proto celou rodinu do Rebanova ateliéru a jednoho po druhém mistrovi představí. Zároveň však zjistí, že Lidliným milencem je ve skutečnosti bratranec malíře Rebana, malíř pokojů Lojza Reban. Cácorka se rozpláče studem, když zjistí, že svoji rodinu zbytečně zesměšnila. Mistr Reban jí přesto vyzná lásku a zasnoubí se s ní.

Kutil, a mason, has three daughters and they are a source of much worry for him. The oldest, Bětka, is a single mother. Her lover doesn't disown his child but he is not keen on Bětka's marrying him. The middle daughter, Lidla, causes new worries. She is a model and has met a painter called Lojza who introduced himself as Master Reban. In order to keep his affections she pretends she is from an upper class family. Viky, whom old Kutil calls Cácorka, is studying painting at the academy and she secretly loves Reban. She does not understand why he is wasting his time with Lidla and she cannot come to terms with what Lidla told him about the family. She decides to put everything right. She takes her family to Reban's studio and introduces the members to him one by one. But she discovers that Lidla's lover is in fact Reban's cousin, the interior decorator Lojza Reban. Cácorka bursts into tears in shame at having made her family look foolish. But Master Reban avows his love for her and they get engaged.

<<== filmy od B

filmy od Č ==>>

Přečteno: 243 krát
vygenerovano za: 0.0938 sek.© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)