Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu (cz) Osudná chvíle
rok natočení:1935
obrázek:
film: Osudná chvíle / Osudná chvíle (1935)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
min.
přidal
admin
film přidaný
01.08.2015, 19:38:43

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Romantický
info zde :
Drama
Drama
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Kameraman
Scénarista

Hlavní postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
bankovní ředitel dr.Bartoš
MUDr.Materna

Obsah filmu:

Mladý bankovní úředník dr. Dvořák se zamiluje do dcery ředitele banky. Jeho cit je opětován a ani zaměstnavatel sňatku nebrání. Kolega prokurista Reich vyláká budoucího ženicha do svého oblíbeného nočního podniku, aby se tam rozloučil se svobodou. V baru se Dvořák seznámí s tanečnicí a příležitostnou prostitutkou Mimi a v alkoholickém opojení podlehne jejím svodům. V bytě oba posléze zastihne Mimin milenec Gustav Kraus, který se pokusí mladíka vydírat. Dojde ke rvačce, při které Kraus upadne bezvládně na zem, a Dvořák ze strachu, že ho zabil, uprchne do Bělehradu. Tam pročítá nervózně noviny, navíc se obává, že se od Mimi nakazil. Zdrcený muž najde ordinaci českého lékaře, který ho poučí o problematice pohlavních chorob. Po dokumentární části následuje hraný závěr. Vyléčený Dvořák se dozví, že se Krausovi nic nestalo a vrátí se domů. Je přijat na své původní místo. Snoubenka mu odpustí a stane se matkou jeho zdravých dětí. Prokurista podlehl neléčené pohlavní nemoci.

A young bank clerk, Dr Dvořák, falls in love with the daughter of the bank's director. His feelings are requited and the girl's father welcomes the union. Dvořák's colleague Reich tempts the future husband into his favourite night club so he can toast the last few days of his freedom. In the bar Dvořák makes the acquaintance of a dancer and occasional prostitute named Mimi and, in an alcoholic haze, lets himself be seduced by her. Mimi's lover Gustav Kraus catches them together in her flat and Kraus tries to blackmail the young man. A struggle ensues during which Kraus falls unconscious to the ground and Dvořák, believing him dead, flees to Belgrade. There he feverishly scans the papers and is also paranoid that he has caught some disease from Mimi. In despair he seeks out a surgery run by a Czech doctor who instructs him on the issues of sexually transmitted diseases. The film contains a documentary film interlude, after which the original feature film resumes. Dvořák, now cured, discovers that Kraus is unharmed and he returns home. He is given back his old job, his fiancée forgives him and becomes the mother of healthy children. The prosecutor, however, succumbs to an untreated sexually transmitted disease.

<<== filmy od N

filmy od P ==>>

Přečteno: 117 krát
vygenerovano za: 0.0296 sek.© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)