Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu (cz) Ze světa lesních samot
rok natočení:1933
obrázek:
film: Ze světa lesních samot / Ze světa lesních samot (1933)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
70 min.
přidal
admin
film přidaný
08.10.2016, 20:12:32

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Drama
Drama
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Režie
Scénarista

Obsah filmu:

Revírník Kořán žije v šumavských lesích jen se svou starou hospodyní. Cítí se velmi osaměle a proto požádá své nadřízené o přidělení adjunkta a o povolení k sňatku. Jeho žádosti je vyhověno a nový adjunkt Svijanský přijede do polesí po Kořánově odjezdu za nevěstou. Adjunkt se brzy seznámí s hajným Vavruchem a jeho dcerou Katy. Vavruchovi hrozí ztráta místa, protože nedokáže ochránit les před bavorskými pytláky, kteří přecházejí tajně hranice. Do Katy je zamilován pytlák Luizl, který začne krutě žárlit na mladého adjunkta a dokonce ho zbije. Zatím se vrátí Kořán se svojí ženou. Mladá paní Kořánová je brzy nespokojená s tvrdým životem v lesní samotě a vzpomíná na veselé časy v Budějovicích. Jednoho smutného večera podlehne ve slabé chvilce adjunktovu svádění. Ráno, zoufalá ze svého poklesku, se vyzná staré hospodyni. Moudrá žena ji utěší nadějí, že všechno zlé se dá napravit dobrem. Luizl se usadí, začne hospodařit a vezme si Katy za ženu.

Forester Kořán lives in the woods of Šumava forest with only his aged housekeeper. He feels very lonely, and therefore he requests his superior to assign him an adjunct and allow him to go get married. His request is granted and the new adjunct, Svijanský, comes to the forest district after Kořán's departure to find a bride. The adjunct soon meets gamekeeper Vavruch and his daughter Katy. Vavruch is threatened with losing his position because he is unable to protect the forest from Bavarian poachers who secretly pass over the border. One poacher, Luizl, is in love with Katy and he begins to be bitterly jealous of the young adjunct, and he even beats him. Kořán returns in the meantime with his wife. The young Mrs. Kořán is soon dissatisfied with the difficult life in the solitude of the forest and recalls the good times in Budějovice. One sad evening, in a moment of weakness, she succumbs to the wooings of the adjunct. In the morning, desperate from her fall, she confesses everything to the old servant. The wise woman comforts her with the prospect that from all things bad it is possible to change things for the better. Luizl settles down, begins to farm, and takes Katy as his wife.

filmy od Ž ==>>

Přečteno: 104 krát
vygenerovano za: 0.1139 sek.© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)