Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu (cz) Daleko od stromu
rok natočení:1957
obrázek:
film: Daleko od stromu / Daleko od stromu (1957)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Krátky film
Typ obrazu
Barevný
délka filmu
min.
přidal
admin
film přidaný
07.01.2017, 17:07:20

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Naučný
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm

Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti
Rok
Typ
Stát
Typ média

1957
Produkční společnost
Československo
Kino

Obsah filmu:

Mladí manželé Václav a Eliška Dvořákovi pracují jako artisté pod jménem Duo Gerardis. Při vystoupení jsou zavěšeni ve výšce a hrazdu, na níž je Eliška, drží Václav v zubech. Po představení potkávají svého přítele zubaře Kavana. Pro něj však není Václav "dobrým" pacientem, protože jeho chrup je zdravý a silný. Malý Vašík, syn Dvořákových, zatím vyrůstá u babičky. Ta svému vnoučkovi ráda peče různé koláče a vaří sladká jídla. Malý Vašík si nečistí pořádně zuby. Při návštěvě zubaře se ukáže, že má spoustu kazů. Otec Václav není rád, těšil se, že synka zapojí po čase do svého akrobatického čísla. Vezme proto Vašíka na návštěvu k doktoru Kavanovi. Ten jim promítne krátký film o vzniku zubního kazu a důležitosti vyvážené stravy, která má obsahovat hodně zeleniny a mléčných výrobků. Vašík otci slíbí, že už bude o své zuby řádně pečovat.

The young couple Václav and Eliška Dvořák are artistes working under the artistic name Duo Gerardis. In their performance, they are hanging up high and in his teeth Václav holds the bar from which Eliška hangs. After their performance, they meet their friend, dentist Kavan. Václav is not a "good" patient in his opinion, because his denture is strong and healthy. Small Vašík, son of the Dvořák couple, is growing up with his grandmother. She loves to bake different cakes and prepare sweet meals for her grandson. Small Vašík is not brushing his teeth properly. When he goes to see the dentist, he has a lot of bad teeth. His father Václav is not happy about that, he was hoping to bring his son into his acrobatic number in due course. He takes Vašík to see Kavan. The dentist shows them a short film about the causes of tooth decay and the importance of a balanced diet with lots of vegetables and milk products. Vašík promises his father that he will start caring for his teeth properly.

Přečteno: 93 krát
vygenerovano za: 0.0815 sek.© 2007 - 2021 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)