Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníFestivalyProdukce/distributořiVysíláno/PromítánoLokaceTextyZvukyformátyPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu Pionýrská abeceda / Pionýrská abeceda
rok natočení:1949
obrázek:
film: Pionýrská abeceda / Pionýrská abeceda (1949)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Barevnost

Černobílé


Přidáno/přidal(a)
28.12.2017, 07:39:22

(přidal:admin)

Rok:
1949
Premiéra v zemi původu

Premiéra v České republice:

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
info zde :

Film je v jazycích..
Čeština
Nejsi registrovaný pro zobrazení této sekce stránek!
Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti Rok Typ Stát Typ média

Produkční společnost
Československo
Kino

Festivaly

cena festival ročník osoba nominace/cena

obsazení:
Vysíláno:
Datum uvedení Čas Stanice
Vysílání ve světě:
Název státu Datum Doplňkové info
Vysílání v kinech
Název kina Datum čas Doplňkové info

Obsah

Učitelka vypráví dětem ve škole příběh o básníkovi, který chce složit pro pionýry písničku. Práce se mu však nedaří, je nastydlý a unavený, a jde proto raději spát. Na plátně ožije svět písmenek z básníkova psacího stroje, která jsou představována žáky. Mezi velikými předměty na básníkově stole se pohybují oživlá písmenka, která se snaží dát dohromady text nové písně. Tlustý chlapeček, písmeno O, je však líný a odmítne spolupracovat. Ostatní se nejprve pokusí bez něj obejít, ale slovo pionýr se bez O nedá napsat. Lelkující chlapec z nepozornosti spadne se stolu do odpadkového koše. Ostatní písmenka mu pomohou z nesnází a on se pak k nim ochotně připojí. Vytvoří společně písničku, kterou si pionýři nakonec zazpívají.

A teacher tells the school children a story about a poet who wants to write a song for the pioneers. His work does not go well, however, he has caught a cold, he is tired and decides to go to bed. The letters from the poet's typewriter come to life and are acted by the pupils. Some of the animated letters move around among the large objects on the poet's desk, trying to put together the text for the new song. A fat boy, the letter O, is lazy, however, and refuses to cooperate. The others try to continue without him but the word "pioneer" cannot be written without him. In his carelessness, the lethargic boy falls from the table into the waste paper bin. The other letters help him overcome his difficulties and he is thus glad to rejoin his friends. Together the letters form a song which the pioneers then perform.

Dabováno:
Společnost Rok Pro
Drama
Komedie
Drama
Rodinný
Hudební

<<== filmy od O

Přečteno: 13 krát
vygenerovano za: 0.0197 sek.
navštěvnost: , průměrná návštěvnost:

© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |