Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníFestivalyProdukce/distributořiVysíláno/PromítánoLokaceTextyZvukyformátyPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu Písnička za groš / Písnička za groš
rok natočení:1952
obrázek:
film: Písnička za groš / Písnička za groš (1952)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Barevnost

Černobílé


Přidáno/přidal(a)
28.12.2017, 07:56:00

(přidal:admin)

Rok:
1952
Premiéra v zemi původu
1953.08.17 - Pondělí
Premiéra v České republice:
1953.08.17 - Pondělí
Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Hudební
info zde :

Film je v jazycích..
Čeština
Nejsi registrovaný pro zobrazení této sekce stránek!
Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti Rok Typ Stát Typ média

Festivaly

cena festival ročník osoba nominace/cena

obsazení:
Vysíláno:
Datum uvedení Čas Stanice
Vysílání ve světě:
Název státu Datum Doplňkové info
Vysílání v kinech
Název kina Datum čas Doplňkové info

Obsah

Referent Gramofonových závodů Jakub Veselý vytýká svému příteli skladateli Janu Bendovi, že neskládá hudbu srozumitelnou a blízkou pracujícím. Totéž mu má za zlé referentka hudebního vysílání rozhlasu Eva. Mladá žena se Bendovi moc líbí, ale přesto i její žádost odmítne, nebude přece skládat žádné "písničky za groš". Československý rozhlas vyhlašuje soutěž o nové písničky a zpěváky. Od neznámého autora Jana Groše přichází píseň, která se Evě líbí natolik, že se ji rozhodne sama zazpívat. Skladba má veliký úspěch a v soutěži zvítězí. Je vydána na deskách a Jakub s Evou se mylně domnívají, že teď se neznámý autor přihlásí. Až po čase přichází do rozhlasu další píseň, tentokrát komponovaná na text Jakuba Veselého. Na večírku klubu Tesla má novou píseň zazpívat mládežnický soubor. Jakub oznamuje, že dirigent souboru onemocněl a skladbu může dirigovat pouze její autor. Až nyní se Jan Benda alias Jan Groš představí veřejnosti, která ho s nadšením vítá.

Desk officer for a state Gramophone Company Jakub Veselý criticizes his friend and composer Jan Benda for not writing music which is comprehensible to the workers, music which they could identify with. The clerk in charge of music broadcasts on the radio, Eva, also does not have a high opinion of him for the same reason. Benda likes the young woman but he turns down her request to change his style as well - he has no intention of writing a "song for a penny". Czechoslovak Radio announces a competition for new songs and performers. A song arrives from an unknown composer by the name of Jan Groš [Penny] which Eva likes so much that she decides to sing it herself. The work is very successful and wins the competition. It comes out on record and Jakub and Eva erroneously think that the mysterious songwriter will make himself known. After some time another song arrives at the radio, this time composed to a text by Jakub Veselý. At the Tesla club party the song is to be performed by a Youth Movement ensemble. Jakub announces that the ensemble's conductor has fallen ill and the work can only be conducted by its composer. Only now does Jan Benda, alias Jan Groš, come forward to present himself to the audience who give him a big hand.

Dabováno:
Společnost Rok Pro
Pohádka
Komedie
Hudební
Krátkometrážní
Přečteno: 14 krát
vygenerovano za: 0.0189 sek.
navštěvnost: , průměrná návštěvnost:

© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |