Nick:
Heslo:
Registrace
TOPlist
Název dílu Země roku 2484
seriál:Návštěvníci
seriál Návštěvníci - 1.díl - název: Země roku 2484 (verze souboru:3.7.21)
líbí se ti?? Dej to vědět!:

Základní info o díle
Řada:
Číslo epizody:
1
Díl v serii
1
Datum premiéry:
hodnocení dílu
%
Délka dílu:
29 min.
přidáno dne:
29.11.2010, 22:32:40
Změna dne:
29.11.2010, 22:32:40
Zdroj a autorská práva:
ČT
© Česká televize 1956-2029
Seznam žánrů
Fantasie
Komedie
Rodinný
Sci-fi
Obsah:

Píše se rok 2484 a počítač CML (CENTRÁLNÍ MOZEK LIDSTVA) signalizuje přelet neznámého tělesa, které může mít pro Zemi katastrofální následky. Narychlo svolaná Světová rada zvažuje, jak zabránit hrozícímu zániku civilizace 25. století. Jisté řešení nabídne akademik Richard, který je specialistou na historii lidstva. Připomene postavu velkého učence 20. století Adama Bernaua, který už jako malý chlapec objevil princip, umožňující přesun kontinentů a zaznamenal jej do svých školních sešitů. Jejich nález by bezpochyby zachránil život na ohrožené planetě Zemi. Vědecká expedice - dva muži a dívka - vedená akademikem Richardem, se vydává do našeho století, aby tu našla sešity malého Adama Bernaua...

Taková je výchozí situace seriálu "Návštěvníci", který se vrací na obrazovky České televize. Po patnáct nedělních podvečerů budete mít možnost sledovat českou sci-fi autorů Oty Hofmana a Jindřicha Poláka, kteří s humornou nadsázkou konfrontují náš nedokonalý svět s dokonalostí světa budoucnosti. Tohle srovnání pro nás ale nedopadá tak špatně. Autoři seriálu vidí totiž pokračování lidské existence nikoli v odosobněné a přetechnizované budoucnosti, ale v obyčejném lidském citu, toleranci, zvídavosti a zdravém selském rozumu, který odjakživa posunoval dějiny lidstva tím správným směrem.

Do hlavních rolí seriálu obsadil režisér Jindřich Polák J. Bláhu, J. Dvořáka, J. D. Novotného, D. Patrasovou jako členy vědecké expedice z budoucnosti, malého Adama Bernaua v době, kdy netušil, jak významně se v dospělosti proslaví, hraje V. Král. Jeho rodiče pak D. Veškrnová a E. Jegorov. Jako Velkého učitele uvidíte V. Brodského. Kameramanem seriálu byl J. Macháně.

obsazení:
Štáb dílu

== osoby ==
== profese ==
Režie
Televizní scénář

Hlavní postavy dílu

== osoby ==
== postava ==


Díl
Název dílu
díl režíroval
*
1. díl
2. díl
3. díl
4. díl
5. díl
6. díl
7. díl
8. díl
9. díl
10. díl
11. díl
12. díl
13. díl
14. díl
15. díl
Přečteno: 1302 krát
vygenerovano za: 0.0302 sek.

* =videa ,=Datum premiéry dílu , =textů , Tato ikonta u dílu Vás upozorní na to , že u dílu je už doplněné herecké obsazení , Hlášky© 2007 - 2021 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)