Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu Lešetínský kovář / Lešetínský kovář
rok natočení:1924
obrázek:
film: Lešetínský kovář / Lešetínský kovář (1924)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
min.
přidal
admin
film přidaný
01.06.2014, 17:23:05

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Drama
Drama
info zde :


Film je v jazycích..
Němý film

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Němý
Formát obrazu
CDS 35mm


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Režie

Vedlejší postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
správcův společník

Obsah filmu:

Do české vísky Lešetína přijede z ciziny boháč a kupuje tu pozemky. Jako první prodává výměnkář Vávra, po něm i další vesničané. Na vykoupených pozemcích postavil boháč továrnu, ve vesnici žije plno cizích dělníků. Bohatému továrníkovi patří již skoro všechny pozemky. Jedním z mála, kdo svůj rodný statek neprodal, je kovář. Boháč však jeho živnost nakonec zničí a kovář musí propustit i pomocníka Václava, který miluje jeho dceru Lidunku a který odejde do světa za zaměstnáním. Kovář je na mizině a kovárna má být prodána v dražbě. Teprve nyní se vesničané vzbouří, kovář je při tom zraněn. Václav se vrací domů s dobrou zprávou: za vydělané peníze vykoupil všechny pozemky zpět a továrník se musí navždy odstěhovat. Raněný kovář žehná Lidunce a Václavovi a umírá v náručí své dcery.

A wealthy man arrives from abroad to the Czech hamlet of Lešetín and buys up all the land. First to sell is the peasant farmer Vávra, the other villagers follow suit. On the land he has bought, the wealthy man builds a factory and the village becomes crowded with factory workers who have come from outside to work. The rich factory owner is now in possesion of almost all the land by now. One of the few who did not sell his family estate is the blacksmith. However, the rich man gradually destroys his trade and the blacksmith is forced to dismiss his aprentice, Václav, who is in love with his daughter Liduška. Václav leaves for the city to try and find work. The blacksmith is now very poor and the workshop has to be sold in an auction. Only now do the villagers rise up in rebellion and, during scuffles, the blacksmith is injured. Václav returns home with good news. With the money he has earned he has bought back all the land forcing the factory owner to move away once and for all. The injured blacksmith blesses Liduška and Václav as he lays dying in his daughter's arms.

<<== filmy od K

Přečteno: 282 krát
vygenerovano za: 0.0475 sek.© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)