Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu V panském stavu / V panském stavu
rok natočení:1927
obrázek:
film: V panském stavu / V panském stavu (1927)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Barevnost

Černobílé


Přidáno/přidal(a)
03.01.2015, 17:18:51

(přidal:admin)

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Komedie
info zde :


Film je v jazycích..
Němý film

Filmová série
Matka Kráčmerka - (1925÷1934)
díl
název filmu
rok výroby
1
1925
2
1927
3
1934

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Němý
Formát obrazu
CDS 35mm


obsazení:
Hlavní postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
Barbora Kráčmerová

Obsah filmu:

Při svatbě doktora Zdeborského s Betynkou Kráčmerovou usnula matka Kráčmerka v kostelní zvonici, ze které předtím vyzváněla po kraji šťastnou novinku. Štěstím zářil i lesník Fiala, který se také ženil - bral si milovanou Lilinku. Při svatební hostině u Kráčmerových pohřešili hosté matku a po dlouhém hledání ji vysvobodili ze zamčené zvonice. Novomanželé Zdeborští odjeli do Prahy, kde v nové domácnosti prožili mnoho veselých i smutných příhod. Po nějaké době oznámil při oslavě matčiných narozenin doktor Zdeborský novinku - Betynčino těhotenství. Posléze se jim narodila holčička. Zatím koupil otec Kráčmera v Řevnicích rodinnou vilu, do níž se všichni společně nastěhovali. Lilinka, lesníkova žena, si přála také vychovávat potomka, a když přišly vánoce, překvapila ji matka Kráčmerka dárkem opravdu nevšedním - přivedla malého sirotka. Sama Kráčmerka s otcem Kráčmerou se pak rozhodla vrátit se do svého bývalého zahradnictví a prožít tam zbytek života.

During the wedding of doctor Zdeborský and Betynka Kráčmerová, mother Kráčmerka falls asleep in the church belfry from where she had rung out the joyful news for all to hear. Happiness also shines for the forester Fiala who has married his beloved Lilinka. During the wedding feast at the Kráčmera's house the guests notice that the bride's mother has gone missing and, after a long search, they free her from the locked belfry. The newly-weds, Mr and Mrs Zdeborský, leave for Prague where, in their new domestic environment, they experience both joy and sadness. After some time Dr Zdeborský announces that his wife is pregnant during a birthday party held for his mother. Finally a little girl is born to the young couple. In the meantime Mr Kráčmer has bought a family house in Řevnice and the whole family moves in together. Lilinka, the forester's wife, also wishes to bring up a child and when Christmas arrives, mother Kráčmerka surprised her by bringing her a very unusual present - an orphan. Then Mrs Kráčmerová and old Kráčmer decide to return home to their gardening and their quiet life.

Komedie
Drama
Přečteno: 280 krát
vygenerovano za: 0.1289 sek.
navštěvnost: , průměrná návštěvnost:

© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |