Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníFestivalyProdukce/distributořiVysíláno/PromítánoLokaceTextyZvukyformátyPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu Plavecký mariáš / Plavecký mariáš
rok natočení:1952
obrázek:
film: Plavecký mariáš / Plavecký mariáš (1952)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Barevnost

Černobílé


Přidáno/přidal(a)
25.02.2012, 09:00:43

(přidal:geron)

Rok:
1952
Premiéra v zemi původu
1953.04.24 - Pátek
Premiéra v České republice:
1953.04.24 - Pátek
Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Komedie
info zde :

Film je v jazycích..
Čeština
Nejsi registrovaný pro zobrazení této sekce stránek!
Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti Rok Typ Stát Typ média

Festivaly

cena festival ročník osoba nominace/cena

obsazení:
Televizní štáb

== osoby ==
== profese ==
Režie

Vysíláno:
Datum uvedení Čas Stanice
Vysílání ve světě:
Název státu Datum Doplňkové info
Vysílání v kinech
Název kina Datum čas Doplňkové info

Obsah

Na kopci Štrachovci leží už dva roky stromy vyvrácené vichřicí. Dřevo zpracovává pouze několik lidí primitivním způsobem bez jakékoliv mechanizace. Přestože je dříví zapotřebí v místním JZD, v nedalekém kamenolomu i na stavbě přehrady, nikdo není ochoten uvolnit lidi na jeho záchranu. Navíc není ani vyřešena doprava dřeva na pilu, která leží po proudu řeky. V nedaleké vesnici Kameničky žije několik starých vorařů, kteří však už léta dřevo neplavili. Starý Váňa se iniciativně záležitosti chopí. Přesvědčí bývalé kolegy i představitele různých organizací o tom, že je třeba dopravit dřevo na pilu dříve, než řeka zamrzne nebo je na jaře odnese velká voda. V lese je postavena lanovka na dopravu dřeva a kmeny jsou svázány do vorů. Vody v řece je však málo. Děda Váňa se nakonec domluví se správcem vodní nádrže v kopcích na postupném vypouštění zadržené vody a celé dílo se podaří úspěšně dokončit.

Trees blown over in a storm two years ago are still lying on Štrachovec hill. The wood is cut up for lumber by only a small group of people using primitive methods without any machinery. Even though wood is needed for the local cooperative farm, the nearby stone quarry and for the construction of the dam, no-one is willing to release people to help save it before it rots. Neither has anything been done about the transportation of the wood to the sawmill which lies down river. A few old rafters live in the nearby village of Kameničky who, however, have not floated wood down the river for years. Old Váňa takes the initiative. He convinces his former colleagues and representatives of various organizations that they have to get the wood to the sawmill before the river freezes or before a flood carries it away in the spring. A cable for the wood's transportation is rigged up in the forest and the tree trunks are tied to the rafts. But there is not enough water in the river. Old Váňa finally arranges with the dam administrator in the hills that water will be gradually let into the river, and the job is successfully completed.

Dabováno:
Společnost Rok Pro
Pohádka
Komedie
Hudební
Krátkometrážní
Přečteno: 712 krát
vygenerovano za: 0.4977 sek.
navštěvnost: , průměrná návštěvnost:

© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |