Nick:
Heslo:
Registrace
TOPlist
Název dílu Jak pan Majer našel zvoneček
seriál:Arabela
seriál Arabela - 1.díl - název: Jak pan Majer našel zvoneček (verze souboru:3.7.21)
líbí se ti?? Dej to vědět!:

Základní info o díle
Řada:
Číslo epizody:
1
Díl v serii
1
Datum premiéry:
hodnocení dílu
%
Délka dílu:
27: min.
přidáno dne:
13.04.2008, 13:11:45
Změna dne:
01.01.1970, 01:00:25
Zdroj a autorská práva:
ČT
© Česká televize 1956-2029
Seznam žánrů
Dětský
Dobrodružný
Fantasie
Komedie
Pohádka
Obsah:

Pan Karel Majer je poměrně zaneprázdněný člověk, působí v rozhlase, dabingu, filmu i divadle, ale potkávají ho pouze malé role. Je ženatý a má dva syny, starší Petr studuje na vysoké škole techniku a mladší Honzík, kterému slíbil návštěvu v lunaparku, navštěvuje základní školu.
Pan Majer jede točit filmovou kovbojku, kde představuje jako komparsista indiána a v písku najde zvoneček. Zazvoní na něj a náhle se objeví tajemný muž v černém cylindru a hnědém plášti a chce mu splnit přání. Všichni na muže v plášti křičí, aby zmizel, to se stane až ve chvíli, kdy mu to poručí pan Majer.
Díky kamarádovi z televize Grossovi se dostane k vyprávění pohádek v televizi a to jemu i celé jeho rodině změní život. Oba to oslaví v restauraci skleničkou koňaku, kterou přinese opět onen tajemný muž, když pan Majer zazvoní na nahluchlého vrchního Bohouška a v domnění, že je to on, si přeje dva koňaky.
Cestou domů se v autě v dopravní zácpě učí text, který bude říkat večer v televizi. Je o pyšné princezně Xénii a její hodné sestře Arabele, do které se zamiloval pomocný čaroděj Rumburak. Večer vypráví pohádku o obou princeznách, ale obrázky, které vidí všichni v televizi, jsou z pohádky o vlkovi a kůzlátkách. Xénie je tedy pro všechny koza a Arabela vlk. Všechno totiž omylem popletl asistent Gross.
Večer vezme pan Majer do lunaparku Honzíka i sousedovic Mařenku, které slíbil, že jí vystřílí medvěda. Netrefí ale nic a ještě se zadluží. Doma se pochlubí manželce se zvonečkem a v jejich ložnici se objeví znovu onen tajemný muž. Pan Majer si přeje naučit se střílet a tajemný muž přes něj přehodí plášť a oba zmizí.
Objeví se na mýtině a tajemný muž dá panu Majerovi pušku, kterou namíří na živého medvěda. Ten si ale všimne trpaslíků a Sněhurky a pochopí, že je v pohádce. Pochlubí se mu, že pohádka je jeho obor a že ji vypráví v televizi. Představí se mu a tajemný muž mu řekne své jméno - Rumburak, čaroděj II. kategorie. Překvapený Majer dodá, že o něm zrovna dnes vyprávěl pohádku a Rumburak se zajímá o to, co je to televize.
Vyděšená paní Majerová jde za Petrem, ten ale nevěří, co mu vypráví o zmizení svého manžela a jeho otce a pošle jí spát. Pan Majer mezitím vysvětlí Rumburakovi vše o televizi, jak ji najednou sleduje milion dětí a taky o tom, že když se udělá chyba, je z toho také větší ostuda. Rumburak je z televize unešen.
Čaroděj zahlédne vlka, který se šel k vodě napít, a navrhne panu Majerovi, aby ho zastřelil. Vysvětlí mu základy střelby a pan Majer vystřelí. Vlk je ovšem mluvící a skuhrá, jak ho to bolí. Projíždějící Arabela na koni vynadá Rumburakovi, co to provedl. Čaroděj se s panem Majerem přenese zpět do světa lidí. Pan Majer požádá o pomoc zvěrolékaře, který se stará o jejich psa, ale on jeho vyprávění, že postřelený vlk strašně nadává, neuvěří a oba vyhodí. Oni se vrátí zpět do pohádkové říše, kde ale trpaslíci mezitím mrtvého vlka zakopali. Rumburak vynadá panu Majerovi, že má po kariéře, a sebere mu zvoneček.
Ráno se pan Majer probudí ve své posteli a myslí si, že se mu všechno jen zdálo. Když se posadí na posteli, puška v jeho posteli vystřelí a trefí budík. Celá rodina se k němu seběhne, on si uvědomí, že to nebyl sen, ale jeho vyprávění o zastřeleném vlkovi nikdo nevěří a všichni si myslí, že se snad zbláznil.

obsazení:
Štáb dílu

== osoby ==
== profese ==
Režie
Televizní scénář
Televizní scénář
Námět

Hlavní postavy dílu

== osoby ==
== postava ==


Vysíláno:
Datum uvedení
Čas
Stanice
Status

20:00
Česká televize ČT1

09:00
Česká televize ČT1

18:05
Česká televize ČT1

17:55
Česká televize ČT1
Díl
Název dílu
díl režíroval
*
1. díl
2. díl
3. díl
4. díl
5. díl
6. díl
7. díl
8. díl
9. díl
10. díl
11. díl
12. díl
13. díl
Přečteno: 1998 krát
vygenerovano za: 0.0391 sek.

* =videa ,=Datum premiéry dílu , =textů , Tato ikonta u dílu Vás upozorní na to , že u dílu je už doplněné herecké obsazení , Hlášky© 2007 - 2021 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)