Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu (cz) Švadlenka
rok natočení:1936
obrázek:
film: Švadlenka / Švadlenka (1936)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
87 min.
přidal
geron
film přidaný
14.03.2012, 14:52:44

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Komedie
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Režie
Scénarista

Vedlejší postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
majitelka salonu "Yvette"
automontér#1

Obsah filmu:

Talentovaná návrhářka Líza Bártová se učí v Praze v salonu "Yvette" švadlenou společně s kamarádkou Tonkou. Jednou se Líza seznámí s mladým mužem, který se představí jako Jan Tomáš Krejčí, a ona ho proto považuje za kolegu. Do Prahy přijíždí pařížský módní tvůrce Francois Lorrain, kterému se zalíbí Líziny módní návrhy a za nízkou cenu je od ní odkoupí. Líza se sblíží s Tomášem a Tonka chodí s Lorrainovým sekretářem Alfonsem. Jednou najde Tomáš u Lízy dopis od Lorraina a ze žárlivosti se s ní rozejde. Také Lorrain se domnívá, že Tomáš je krejčí. Aby Lorrain nepřišel o Líziny levné módní návrhy, namluví Lorrainova milenka Mici Líze, že Tomáš je otcem jejího, ve skutečnosti neexistujícího, dítěte. Zklamaná Líza odjíždí s Lorrainem autem do Paříže. Cestou zahlédne na automobilové továrně jméno majitele - Jan Tomáš Krejčí. Překvapeně vykřikne a vůz havaruje. Dělníci i Tomáš spěchají pasažérům na pomoc. Celé nedorozumění se nečekaně a rychle vyjasní. Z Lorraina, který leknutím zapomene mluvit francouzsky, se vyklube krejčí z Vokovic.

Talented fashion designer Líza Bártová is training to be a dressmaker in the Yvette salon, Prague, with her friend Tonka. One day she meets a young man who introduces himself as Jan Tomáš Krejčí, whom she takes, because of his last name (meaning "Tailor"), to be a colleague. The Parisian fashion designer Francois Lorrain, visiting Prague, likes Líza's designs and buys them from her at a low price. Lorrain keeps a demanding lover, Mici. Líza becomes close friends with Tomáš and Tonka starts to go out with Lorrain's secretary Alfons. Tomáš happens to find a letter from Lorrain to Líza and in a fit of jealousy leaves her. Lorrain also thinks Tomáš is a taylor. So as not to lose Líza's cheap designs, Mici tells her Tomáš is the father of her (in fact non-existent) child. Líza, disappointed, goes by car to Paris with Lorrain. On the way she notices a car factory which bears the name Jan Tomáš Krejčí. She screeches in surprise and Lorrain crashes. The factory hands and Tomáš run out to help. The misunderstandings are quickly cleared up. Lorrain, who in shock forgets how to speak French, turns out to be a tailor from Vokovice.

<<== filmy od S

filmy od T ==>>

Přečteno: 470 krát
vygenerovano za: 0.0662 sek.© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)