Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníFestivalyProdukce/distributořiVysíláno/PromítánoLokaceTextyZvukyformátyPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu Podobizna / Podobizna
rok natočení:1947
obrázek:
film: Podobizna / Podobizna (1947)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Barevnost

Černobílé


Přidáno/přidal(a)
28.12.2017, 08:35:07

(přidal:admin)

Rok:
1947
Premiéra v zemi původu
1948.01.09 - Pátek
Premiéra v České republice:
1948.01.09 - Pátek
Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Mysteriózní
info zde :

Film je v jazycích..
Čeština
Nejsi registrovaný pro zobrazení této sekce stránek!
Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti Rok Typ Stát Typ média

Festivaly

cena festival ročník osoba nominace/cena

obsazení:
Vedlejší postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
Viktorová

Vysíláno:
Datum uvedení Čas Stanice
Vysílání ve světě:
Název státu Datum Doplňkové info
Vysílání v kinech
Název kina Datum čas Doplňkové info

Obsah

Lichváře Chazaje se lidé bojí a jsou přesvědčeni, že je nositelem zla. Chazaj jednoho dne navštíví chudého malíře Šimona Jordána a požádá o namalování svého portrétu. Šimon svolí, ale jak postupuje práce na obraze, propadá hrůzným představám a nakonec spáchá sebevraždu. Portrét je jako živý a Chazaj je s ním spokojen. Po Chazajově smrti mění obraz majitele a všem přinese neštěstí. Poslední obětí je mladý malíř Roman, který Chazajovu podobiznu koupí v bazaru. V jejím rámu najde poklad a začne si dobře žít. Pohodlný život se mu natolik zalíbí, že se odvrátí od uměleckých cílů a stane se malířem módních kýčů. Opustí i svou nevěstu Martinu, dceru Šimona Jordána. Šimonův syn Štěpán po návratu z Paříže bojuje za čistotu umění. Maluje výtečné obrazy, které ze závisti skupuje Roman, který už sám nedokáže dobře malovat. Na každém kroku ho provázejí Chazajovy oči. Nakonec se uzavře ve svém domě a v záchvatu šílenství zničí Štěpánovy obrazy. Ze šílenství ho vysvobodí smrt. Romanova pozůstalost, včetně Chazajova portrétu, je dána do dražby. Starý Štěpánův profesor, který ví o neblahém vlivu podobizny, žádá její zničení. Ale ta záhadně zmizí a zlo zůstává na světě.

People are afraid of the usurer Chazaj and are convinced that he is the bearer of evil. One day Chazaj pays a visit to the poor artist Šimon Jordán and asks him to paint his portrait. Šimon agrees but as he progresses with the work his mind conjures up terrible thoughts and in the end he commits suicide. The portrait looks lifelike and Chazaj is content with the results. After Chazaj's death the picture changes hands and brings misfortune to all who own it. The last victim is the young painter Roman who buys Chazaj's portrait in a bazaar. He finds a treasure in the frame and begins to live well off it. The comfortable life suits him so well that he rejects his original artistic aims and becomes a painter of fashionable kitsch. He also abandons his fiancée Martina, the daughter of Šimon Jordán. After returning from Paris Šimon's son Štěpán decides to fight to help preserve purity in art. He paints excellent works which Roman enviously buys up, himself no longer able to paint with much distinction. Chazaj's eyes follow him wherever he goes. He finally locks himself in his house and, in a fit of madness, destroys Štěpán's paintings. Death frees him from his madness. Roman's estate, including the portrait of Chazaj, is put up for auction.

Dabováno:
Společnost Rok Pro
Komedie
Mysteriózní
Komedie
Historický
Komedie
Komedie
Drama
Reklama
Přečteno: 18 krát
vygenerovano za: 0.02 sek.
navštěvnost: , průměrná návštěvnost:

© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |