Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu Mořská panna / Mořská panna
rok natočení:1926
obrázek:
film: Mořská panna / Mořská panna (1926)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Barevnost

Černobílé


Přidáno/přidal(a)
18.11.2014, 00:53:58

(přidal:admin)

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Komedie
info zde :


Film je v jazycích..
Němý film

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Němý
Formát obrazu
CDS 35mm

Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti
Rok
Typ
Stát
Typ média

1926
Distributor
Československo
Kino

1926
Produkční společnost
Československo
Kino


obsazení:
Hlavní postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
statkář Hrdý

Vedlejší postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
Melanie

Obsah filmu:

Bohatý velkostatkář Hrdý si za pomoci svého přítele Machače obstará lékařské vysvědčení doporučující mu změnu prostředí, aby mohl manželce zdůvodnit svou cestu do ciziny. Při plavbě z Terstu do Benátek se Hrdý seznámí s opuštěnou dívkou Melanií a vezme ji pod svou ochranu. Začne ji vydávat za manželku a zahrne ji dary a šperky. Aby uklidnil své špatné svědomí, nechá poslat jeden šperk také své manželce. Ta se z přiložené lázeňské listiny dozví, že její manžel je v hotelu přihlášen s chotí, a vypraví se za ním. Melanie konečně Hrdému slíbí odměnu za jeho dary. Do milostných hrátek však vpadne muž, který tvrdí, že je Melaniin manžel. Pohrůžkami vymůže na Hrdém všechny jeho zbylé peníze. Muž i s Melanií zmizí a Hrdý po nich musí zaplatit další účty. V hotelu se navíc objeví jeho pravá manželka a Hrdému dá hodně práce jí vše vysvětlit. Nakonec manželé usmířeni odjíždějí domů a na míjející lodi zahlédne Hrdý Melanii, jak získává nového nápadníka.

Wealthy landowner Hrdý acquires with the help of his friend Machač a medical certificate recommending a change of environment, so that he can justify a trip abroad to see his wife. On the voyage from Trieste to Venice Hrdý meets an abandoned young woman, Melanie, and places her under his protection. He starts to pass her off as his wife and showers her with gifts and jewellery. To ease his conscience, he also sends his real wife some jewellery. She sees on a document from a spa which has accidentally been enclosed with the present that her husband is not registered on his own but with his "wife", and immediately prepares to leave. Eventually, Melanie promises to reward Hrdý for his gifts. However, a man arrives to spoil the lover's game, claiming to be Melanie's husband. Under threat, Hrdý is forced to give the man all his remaining money. Melanie and her husband disappear leaving further debts behind them which Hrdý is also obliged to pay. To make things even worse, his real wife appears in the hotel and Hrdý has a hard time explaining everything to her. Finally, the couple are reconciled on their journey home, on a passing ship Hrdý catches a glimpse of Melanie as she finds herself another suitor.

Komedie
Komedie

<<== filmy od L

filmy od N ==>>

Přečteno: 253 krát
vygenerovano za: 0.0723 sek.
navštěvnost: , průměrná návštěvnost:

© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |