Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníFestivalyProdukce/distributořiVysíláno/PromítánoLokaceTextyZvukyformátyPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu Pětistovka / Pětistovka
rok natočení:1949
obrázek:
film: Pětistovka / Pětistovka (1949)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Barevnost

Černobílé


Přidáno/přidal(a)
27.12.2017, 22:15:36

(přidal:admin)

Rok:
1949
Premiéra v zemi původu
1949.09.02 - Pátek
Premiéra v České republice:
1949.09.02 - Pátek
Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Drama
Drama
info zde :

Film je v jazycích..
Čeština
Nejsi registrovaný pro zobrazení této sekce stránek!
Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti Rok Typ Stát Typ média

Produkční společnost
Československo
Kino

Festivaly

cena festival ročník osoba nominace/cena

obsazení:
Televizní štáb

== osoby ==
== profese ==
Režie

Vysíláno:
Datum uvedení Čas Stanice
Vysílání ve světě:
Název státu Datum Doplňkové info
Vysílání v kinech
Název kina Datum čas Doplňkové info

Obsah

Továrna Meteor je pověřena přípravou sériové výroby nového motocyklu o obsahu 500 ccm. Konstrukční oddělení inženýra Bareše je již s projektem hotovo. Poradce z generálního ředitelství inženýr Rokos vahou své funkce prosadí změny v motoru podle zahraničního modelu. Zaměstnanci Meteoru jsou však přesvědčeni, že jejich řešení je výhodnější a levnější a rozhodnou se, že budou pracovat na obou typech. Celá továrna stojí na straně Barešových motorek. Proto je v určeném termínu vyrobeno osm prototypů, které mají prokázat své přednosti v závodě spolehlivosti na 1000 km. Společným úsilím inženýrů a dělníků se dokonce podaří vyrobit navíc ještě tři motocykly. Krátce před závodem totiž tři stroje shořely při požáru, zaviněném opilým strážným. V zájmu úspěchu společného díla se usmíří i tovární jezdci Kerman a Tomek. Při závodu dojede první Kerman na Rokosově motorce, ale vzápětí za ním dorazí všechny čtyři motorky s Barešovým motorem. Ty jsou proto vybrány pro sériovou výrobu.

The Meteor factory is entrusted with preparations for the series production of a new 500 cc. motorcycle. Engineer Bareš's construction department has completed the project. The managing director's adviser, engineer Rokos, uses the importance of his office to try to introduce changes in the engine, based on foreign models. Meteor staff, however, believe their design is more suitable and cheaper and they decide to work on both types. The whole plant sides with Bareš and his design. Thus, on a predetermined date, eight prototypes are to be ready for a test run of 1,000 km, which will prove which model is superior and most reliable. With the joint endeavour of engineers and workers they even manage to produce an extra three motorcycles. Shortly before the race three machines catch fire, the fault of a drunken guard. In the interests of the success of the joint production, drivers Kerman and Tomek also decide to settle their differences. During the race Kerman reaches the finish first on Rokos' motorcycle, but immediately behind him come all four motorcycles containing Bareš's engine. The latter are thus chosen for series production.

Dabováno:
Společnost Rok Pro
Drama
Komedie
Drama
Rodinný
Hudební

<<== filmy od O

Přečteno: 23 krát
vygenerovano za: 0.0205 sek.
navštěvnost: , průměrná návštěvnost:

© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |