Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu Policejní hodina / Policejní hodina
rok natočení:1960
obrázek:
film: Policejní hodina / Policejní hodina (1960)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Barevnost

Černobílé


Přidáno/přidal(a)
21.02.2012, 15:52:37

(přidal:geron)

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Drama
Drama
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm

Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti
Rok
Typ
Stát
Typ média

1960
Distributor
Československo
Kino

1960
Produkční společnost
Československo
Kino


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Režie
Scénarista

Obsah filmu:


Matka Fišerová pracuje v kuchyni noční kavárny U Benešovských. Její dvě dcery, Julie a Žofka, si vydělávají na živobytí v továrně, syn Franta je pekař, ale v zaměstnání se mu nelíbí. Otec Fišer je opilec a když se pustí do demolování chudé domácnosti, rodina ho společnými silami vyhodí. Franta se na zábavě seznámí s Růženou, ožení se s ní a najde si místo zedníka. Julie míří výš. Chodí se synem majitelky nevěstince Karlem Horáčkem, za něhož se časem provdá a stane se paničkou. Žofka miluje příručího Rudolfa, ale ten ji opustí, když děvče otěhotní. Na matčin nátlak se Žofka vdá za bezcharakterního číšníka, konfidenta Bureše. V noční kavárně se scházejí tajní. Jsou v pohotovosti. Dostali zprávu, že socialisté připravují stávku. Ta skutečně propukne v továrně, kde pracuje Růžena. Růžena se ke stávce připojí, i když Franta nesouhlasí. Ve střetu s policií je zraněna a přijde o práci. V jejich rodině nastane bída, ale pomůže matka Fišerová. Franta politicky dozraje, stane se socialistou a zúčastní se dělnické manifestace. Je na ní zatčen a Růžena zůstane sama. Je však odhodlána bojovat stejně jako Franta za lepší život svých dětí.

Mrs Fišer works in the kitchen of the all-night café U Benešovských. Her two daughters, Julie and Žofka, earn a living at the factory, her son Franta is a baker but he does not like his job. Mr Fišer is a drunkard and when he starts destroying their impoverished home, the entire family throw him out. Franta meets Růžena at a dance, marries her and finds a job as a bricklayer. Julie aims higher. She is seeing the son of a brothel proprietress, Karel Horáček, whom she marries after a time and becomes a "fine lady". Žofka is in love with the shop assistant Rudolf but he leaves her when the girl becomes pregnant. Pressured by her mother, Žofka marries the spineless waiter and police informer Bureš. The plain clothes policemen meet in the night café. They are ready for action. They have received news that the socialists are preparing a strike. The strike erupts in the factory where Růžena works. Růžena joins the strike, even though Franta is against it. In a struggle with the police she is wounded and loses her job. They are struck by poverty but Mrs Fišer helps them out. Franta matures politically, he becomes a socialist and participates in a workers' demonstration. He is arrested during the demonstration and Růžena is left on her own.

Drama
Drama
Rodinný
Kriminální
Drama
Drama
Komedie

<<== filmy od O

Přečteno: 489 krát
vygenerovano za: 0.0794 sek.
navštěvnost: , průměrná návštěvnost:

© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |