Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu (cz) Funebrák
rok natočení:1932
obrázek:
film: Funebrák / Funebrák (1932)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
88 min.
přidal
geron
film přidaný
14.03.2012, 09:55:40

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Komedie
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm

Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti
Rok
Typ
Stát
Typ média

1932
Distributor
Československo
Kino

1932
Produkční společnost
Československo
Kino


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Režie
Kameraman
Scénarista

Hlavní postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
nevěsta Anna Plicová
dědeček Boleslav Hnipírdo
majitel pohřebního ústavu Lux

Vedlejší postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
pokladník na inspektorátu drah

Obsah filmu:

Zaměstnanec pohřebního ústavu Pleticha telefonuje svému nadřízenému. Přeslechne, že má koupit svatební dar a dopravit jej šéfově příbuzné. Na udanou adresu se proto vypraví zorganizovat pohřeb. Když se omyl vysvětlí, Pleticha na oplátku za pohoštění předvede svatebním hostům tance a písně různých národů. Jeden z hostů, dědeček Boleslav Hnipírdo, zažil při cestě do Prahy srážku vlaků u Vrňan. Protože se mu nic nestalo, nechce ani žádat bolestné. Pleticha toho využije a se zavázanou nohou se vypraví na ředitelství drah. Vydává se za Hnipírda a je ohledně své cesty podrobně vyslýchán. Díky své užvaněnosti na sebe mimo jiné prozradí, že naskočil do jedoucího vlaku, jel na černo, plival na okno a utrhl záchrannou brzdu. Nakonec je mu vypočteno bolestné a za přestupky vyměřena pokuta. Ta převyšuje bolestné o čtyři sta korun.

Pleticha, the employee of a funeral parlour, telephones his superior. He mishears that he is supposed to buy a wedding present and convey it to the boss's relative. Therefore, at the given address he sets out to organize a funeral. When the mistake is cleared up, Pleticha in return for the hospitality performs for the wedding guests the songs and dances of various nations. One of the guests, uncle Boleslav Hnipírdo, has experienced a train collision on the way to Prague at Vrňany. Because nothing happened to him he does not want to demand any compensation for damages. Pleticha makes use of this information and with a bandaged leg he sets off for the main offices of the railway. He poses as Hnipírdo and is questioned closely regarding his journey. Owing to his prattling to himself, he reveals, among other things, that he jumped into the running train, rode as a stowaway, spit at the window, and pulled the emergency brake. In the end compensation is worked out for him and he is assessed a fine for the offence, which exceeds the compensation for damages by four hundred crowns.

<<== filmy od E

filmy od G ==>>

Přečteno: 729 krát
vygenerovano za: 0.0782 sek.© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)