Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu (cz) Pražské švadlenky
rok natočení:1929
obrázek:
film: Pražské švadlenky / Pražské švadlenky (1929)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
min.
přidal
admin
film přidaný
02.02.2015, 15:48:13

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Komedie
info zde :


Film je v jazycích..
Němý film

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Němý
Formát obrazu
CDS 35mm


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Kameraman
Kameraman

Obsah filmu:

Zbohatlý pekař a majitel několika domů Barnabáš Bernášek chce provdat svou dceru Bělu za světáka Mušoára. Nebere zřetel na to, že dívka miluje nesmělého inženýra Vláďu Skružného. Mušoár se ve skutečnosti jmenuje Robert Řimbaba a utrácí peníze své tety Serafiny, majitelky módního salonu. Velký zájem věnuje švadlence Márince, kterou dokonce lstí vláká do svého bytu, kde se jí chce zmocnit. Márinka se mu ubrání - její srdce patří pekařskému dělníkovi Jeníkovi. Neví, že jde o syna pana Bernáška, který takto inkognito zkouší pravost jejího vztahu. Serafina chce Márinku adoptovat. Zdá se, že Márinka je její dcera, kterou měla za svobodna a která byla vychovávána paní Havlovou. Mušoár, jenž se bojí o dědictví, namluví ševci Isidoru Kulichovi, že je Márinčiným otcem. V závěru se vše vysvětlí a mladým párům - Márince s Jeníkem a Běle s Vláďou - nic nebrání ve štěstí.

The wealthy baker and owner of several houses Barnabáš Bernášek wants to marry off his daughter Běla to playboy Mušoár. He is not interested in the fact that she loves the shy engineer Vláďa Skružný. Mušoár in reality is called Robert Řimbaba and he is particularly fond of spending the money of his aunt Serafina, owner of a fashion salon. He is greatly interested in the seamstress Márinka and cunningly lures her into his flat where he intends to seduce her. Márinka defends herself - her heart belongs to the baker's boy Jeník. She does not know that he is the son of Mr Bernášek and, incognito, is testing the strength of her love. Serafina wants to adopt Márinka. It seems that Márinka is the daughter she bore when she was still unmarried and who was brought up by Mrs Havlová. Mušoár, who has his eyes on the inheritance, tells the cobbler Isidor Kulich that he is Márinka's father. In the end everything is explained and the young couples - Márinka and Jeník and Běla and Vláďa - find a happy end to their story.

<<== filmy od O

Přečteno: 252 krát
vygenerovano za: 0.0464 sek.© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)