Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu (org./cz) Held einer Nacht / Hrdina jedné noci
rok natočení:1935
obrázek:
film: Held einer Nacht / Hrdina jedné noci (1935)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
90 min.
přidal
admin
film přidaný
20.05.2015, 18:46:56

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Komedie
info zde :


Film je v jazycích..
Němčina

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Režie
Námět
Střih

Vedlejší postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
člen městské rady

Obsah filmu:

Venkovský krejčí Florian Svíčička pro svou zálibu ve středověké historii zanedbává práci. Při přípravě ochotnického představení na hradě Zdislavice rád zastoupí pana exekutora a sehraje roli rytíře. Představení však pokazí a je s hanbou vyhnán. Cestou domů se v lese stane svědkem hrůzné scény: dva rytíři stínají mladou dívku. Později se ukáže, že šlo o filmování, a dívka Hana, dubl slavné divy Elvíry, přenocuje s Florianem na hradě, neboť jí filmaři omylem ujedou. Paní mistrová ztrácí trpělivost s Florianovými výstřelky a Florian je z krejčovství propuštěn. Vypraví se do Prahy za dívkou, s níž byl v noci na hradě. Nezná však její jméno a omylem přijde do Elvířiny vily. Diva není doma. Florian nachází ve vile milostný dopis a domnívá se, že je adresován jemu. Po svém návratu však Elvíra Floriana nemilosrdně vyhodí. Zarmoucený Florian se vrací do městečka. Uchýlí se na hrad, kde najde poklad. Polovinu peněz věnuje radnici na zvelebení městečka a získá tak znovu ztracenou úctu svých spoluobčanů.

Country tailor Florian Svíčička neglects his work for his predilection for Medieval history. During preparations for an amateur performance at Zdislavice Castle he replaces the bailiff and he plays the role of the knight. He spoils the performance, however, and is turned out in disgrace. On the way home he becomes witness to a horrible scene in the woods: two knights are beheading a young girl. It comes out later that this was a film shoot, and the young girl, Hana, the double for the famous diva Elvira, spends the night in the castle with Florian because the filmcrew has mistakenly left her behind. The master's wife loses patience with Florian's excesses and he is dismissed from his work as a tailor. He sets off to Prague after the girl with whom he was that night at the castle. But he does not know her name and mistakenly he comes to Elvira's villa. The diva is not home. Florian comes across a love letter in the villa and he imagines that it is addressed to him. But when Elvira returns, Florian is mercilessly thrown out. Florian returns to his little town and takes refuge at the castle, where he finds a treasure. He donates half of the money to the town hall for improvements to the town and in this way he wins back the lost respect of his fellow-citizens.

Přečteno: 277 krát
vygenerovano za: 0.0786 sek.© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)