Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu (cz) Jedenácté přikázání
rok natočení:1935
obrázek:
film: Jedenácté přikázání / Jedenácté přikázání (1935)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
77 min.
přidal
geron
film přidaný
14.03.2012, 11:32:00

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Komedie
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm

Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti
Rok
Typ
Stát
Typ média

1935
Distributor
Československo
Kino

1935
Produkční společnost
Československo
Kino


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Režie
hudba k písni
Scénarista
Scénarista
text písně

Vedlejší postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
hasič
představitel ´´Starého roku´´ 1900
panička
ředitel zpěvní síně

Obsah filmu:

Na oslavě příchodu nového - dvacátého - století se v nočním podniku sejdou tři přátelé: notář Jiří Voborský, úředník Emanuel Střela a nadporučík Miloslav Jičínský. Je tu také rodina Králíčkových, otec Florián, matka Veronika a dvě dcery, Emma a Julie. Když se Králíčkovi ráno doma probudí, najdou v Emmině pokoji v křesle spícího neznámého muže, Voborského. Otec rodiny prohlásí, že Voborský jejich dceru Emmu kompromitoval a proto se s ní musí oženit. Voborský nejprve kategoricky odmítne. Když však zjistí, že jde o dívku, která se mu líbila na silvestrovské zábavě, rád se sňatkem souhlasí. Po svatbě jedou novomanželé na venkov. Těší se, že zde budou sami. Večer však nečekaně přicházejí Voborského přátelé. Kdysi si vzájemně přísahali, že se nikdy neožení a proto jim Jiří Emmu představí jako svou dceru. Situace se dále komplikuje příchodem rodiny Králíčkovy. Navíc přítel Střela je přesvědčen, že Emma není dcerou Voborského, ale jeho vlastní. Její údajnou matkou má být jistá Eližběta Vaňousová. Jičínský se zamiluje do Julie, ale Voborský se domnívá, že mu jde o Emmu. Vše se objasní, až když se Voborský přizná, že se oženil. Jičínský pak požádá o ruku Julie a Vaňousová prozradí Střelovi, že s ním žádné dítě nikdy neměla.

In celebrating in a night club the arrival of the new, twentieth century three friends meet, notary Jiří Voborský, clerk Emanuel Střela, and lieutenant Miloslav Jičínský. The Králíček family is also here: Florián the father, Veronika the mother and the two daughters Emma and Julie. When the Králíček's awake in the morning at home, they find an unknown man, Voborský, asleep in the armchair in Emma's room. The father of the family decides that Voborský must marry his daughter Emma. The man does not agree with this until the moment he discovers that this is the girl who he was attracted to at the New Year's party. After the wedding the newlyweds go off to the country. They look forward to being alone there. In the evening, however, Voborský's friends show up. Because they have sworn to not get married, Jiří introduces Emma as his daughter. The situation is complicated further by the arrival of the Králíček family. Střela is convinced that Emma is not Voborský's daughter but his own who he had with Eližběta Vaňousová. Jičínský falls in love with Julie, but Voborský imagines he is interested in Emma. Everything is cleared up when Voborský confesses that he has become married. Then Jičínský asks for Julie's hand and Vaňousová divulges to Střela that she has never had a child with him.

Přečteno: 801 krát
vygenerovano za: 0.0847 sek.© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)