Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu (cz) Král ulice
rok natočení:1935
obrázek:
film: Král ulice / Král ulice (1935)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
84 min.
přidal
admin
film přidaný
25.06.2015, 22:34:40

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Romantický
info zde :
Drama
Drama
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Formát obrazu


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Režie
Scénarista
hudba k písni
Scénarista
text písně
zpívá

Vedlejší postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
policejní komisař
Martin Antoni
Márinka Heinrichová

Obsah filmu:

Muž s tajemnou minulostí, zvaný otec Martin, zřídil ve staré továrně ubytovnu a zkušební sál pro pouliční muzikanty. Část jejich výdělku jim ukládá pro případ nemoci. Mezi hudebníky přijde mladý nadaný houslista Jan se svojí sestrou Nanynkou. Otec Martin je dobrý skladatel, jeho písně v podání pouličních muzikantů mají úspěch, on sám se však před veřejností skrývá. Před lety, kdy byl slavným virtuosem, ze žárlivosti vystřelil v pokoji londýnského hotelu na domnělého milence své ženy. Ze strachu, že se dopustil vraždy, uprchl i s malou dcerkou Helenou. Ta je teď dospělá a zamilovaná do Jana. Helena, Jan a Nanynka vyhráli pěveckou soutěž a mají jet do Paříže. Přes otcův zákaz Helena odjede. Její dopisy z Paříže s informacemi o úspěšných koncertech otec Martin neotvírá. Náhle dostane dopis z Londýna a v obavách, že se Helena dozvěděla o jeho činu, se rozhodne utopit, ale převozník mu zachrání život. Helena se po posledním koncertu v Londýně setká s matkou, která je rovněž zpěvačkou a právě se chystá vrátit do Prahy. Teprve při setkání se svojí ženou se Martin dozví, že není vrahem, protože způsobil muži jen lehké zranění. Nic již nebrání plánům na spokojenou budoucnost.

A man with a mysterious past, known as Father Martin, fixes up a hostel and a rehearsal room for street musicians in an old factory. A part of their earnings is put away in the eventuality of illness. The young talented violinist Jan shows up among the musicians with his sister Nanynka. Father Martin is an accomplished composer, his melodies performed by the street musicians are successful. He himself, however, stays hidden from public view. Many years ago, when he was a famous virtuoso, he shot out of jealousy his wife's presumed lover in a London hotel room. From the fear that he had committed murder he fled with his little daughter Helena. She is now an adult and has fallen in love with Jan. Helena, Jan, and Nanynka win a singing contest and are to go to Paris. Despite her father's prohibition Helena leaves. Father Martin does not open her letters informing him of their successful concerts. When a letter arrives from London, Martin mistakenly imagines that Helena has learned of his offence and he wants to drown himself but a ferryman saves his life. After the last concert in London Helena meets her mother, who is likewise a singer, and gets ready to return to Prague. It comes out that Martin only lightly wounded the man. So nothing no longer impedes his general happiness.

filmy od L ==>>

Přečteno: 201 krát
vygenerovano za: 0.0518 sek.© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)