Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu (cz) První políbení
rok natočení:1935
obrázek:
film: První políbení / První políbení (1935)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
90 min.
přidal
geron
film přidaný
28.02.2012, 13:19:42

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Romantický
info zde :
Drama
Drama
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm

Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti
Rok
Typ
Stát
Typ média

1935
Distributor
Československo
Kino


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Scénarista

Hlavní postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
rada Lažanský

Vedlejší postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
Landova žena
ošetřovatelka Věry

Postavy ´´křoví´´ filmu

== osoby ==
== postava ==
divák v soudní síni

Obsah filmu:

Věře Nedbalové se ve švýcarském penzionátu velmi stýská a proto se rozhodne odjet do Prahy za svými rodiči. Ve vlaku se seznámí se studentem Jaroslavem Landou a domluví si s ním schůzku. Domů se vrací v nešťastnou chvíli. Její otec, přespříliš zaměstnaný advokát, uvěřil nepodloženým klepům o nevěře své ženy a v ostré hádce ji vykazuje z domu. Věra se v nervovém šoku zhroutí. Ani v Jaroslavově rodině není vše v pořádku. Jeho sestra Eva se stala milenkou profesionálního svůdce žen Petra Gabriela a nyní s ním čeká dítě. Jaroslav Gabriela navštíví a mužovo otrlé chování ho vyprovokuje k ráně pěstí. Zraněný Gabriel ho vzápětí žaluje a u soudu lživě tvrdí, že od něj Jaroslav žádal peníze. Věra poprosí svého otce, aby se ujal obhajoby jejího přítele. Naštěstí se v Gabrielově bytě v době činu nacházela jeho nová milenka Vlasta a její svědectví potvrdí Jaroslavovu nevinu. Přítel Nedbalových, rada Lažanský, přesvědčí JUDr. Nedbala, aby se usmířil se svou ženou. Eva nachází oporu v malíři Michalovi, který už ji dávno tajně miloval.

In her Swiss boarding house Věra Nedbalová is missing her home and therefore decides to go back to Prague to visit her parents. She meets the student Jaroslav Landa in the train and agrees to see him again. Věra arrives home at a bad moment. Her father, an overworked lawyer, believes the idle gossip about his wife's infidelity and during a bitter quarrel he orders her out of the house. The shock causes Věra to have a nervous breakdown. There are also problems in Jaroslav's household. His sister Eva is the lover of professional seducer Petr Gabriel and she is now pregnant. Jaroslav visits Gabriel and the man's coarse behaviour provokes him to deliver him a good punch. The wounded Gabriel immediately files charges against him and lies in court that Jaroslav had demanded money from him. Věra asks her father to take up the defence. At the time of the quarrel Gabriel's new lover Vlasta happened to be in the flat and her testimony confirms Jaroslav's innocence. Councillor Lažanský, a friend of the Nedbals, persuades Nedbal to make it up with his wife. Eva later finds support in the artist Michal who had secretly loved her for a long time.

<<== filmy od O

Přečteno: 776 krát
vygenerovano za: 0.0634 sek.© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)