Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu Veselá bída / Veselá bída
rok natočení:1939
obrázek:
film: Veselá bída / Veselá bída (1939)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Barevnost

Černobílé


Přidáno/přidal(a)
17.08.2016, 19:04:48

(přidal:admin)

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Hudební
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm

Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti
Rok
Typ
Stát
Typ média

1939
Distributor
Československo
Kino

1939
Produkční společnost
Československo
Kino


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Režie

Obsah filmu:

Dva mladí autoři, Pavel Charvát a Petr Hudec, nabídnou svoji novou operetu Veselá bída subretě Marje Marjanovské. Její manažer Vormovský je odmítne s tím, že Marje opereta nevyhovuje. Ve skutečnosti ji však nikdo nečetl. Po čase se Pavel s Petrem sejdou na policii s Vormovským a omylem si vymění desky s dokumenty. Vormovský odnese Marje místo časopisů operetu, která ji nadchne. Nikdo však nezná autora, jedinou stopou je pozvánka do kabaretu, založená v partituře. V kabaretu se Marja seznámí s Pavlem, ale protože se jí toto prostředí nelíbí, představí se pod cizím jménem. Její pátrání po autorech tedy skončilo bezvýsledně. Marja proto zveřejní písničku z operety v rozhlase. Rozhořčení autoři se ihned přihlásí. Pavel pozná, že Marja je dívka, která se mu v kabaretu tak líbila, a všichni se dočkají svého úspěchu.

Two young operetta authors, Pavel Charvát and Petr Hudec, offer their latest work Merry Poverty to the operetta star Marja Marjanovská. Her manager Vormovský rejects the work as being unsuitable for her. In fact Marja has not been read the work. Some time later Pavel and Petr happen to meet Vormovský at the police station and accidentally their briefcases get switched. Instead of magazines Vormovský takes Marjanovská the operetta. She is ravished by it, but no one knows who wrote it. The only clue is an invitation to a cabaret tucked in the pages of the score. In the cabaret Marjanovská meets Pavel but because she does not like the place she does not tell him her real name. Her search for the composers brings no result. Finally she sings one of the numbers on the radio. The indignant authors immediately go to the radio station. Pavel sees Marja is the woman he met in the cabaret and liked so much. Success comes to all of the characters.

Komedie
Poetický
Hudební

<<== filmy od U

Přečteno: 96 krát
vygenerovano za: 0.0501 sek.
navštěvnost: , průměrná návštěvnost:

© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |