Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu Jiný vzduch / Jiný vzduch
rok natočení:1939
obrázek:
film: Jiný vzduch / Jiný vzduch (1939)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Barevnost

Černobílé


Přidáno/přidal(a)
06.06.2015, 17:30:45

(přidal:admin)

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Romantický
info zde :
Drama
Drama
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Režie
Scénarista

Vedlejší postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
profesor dramatické konzervatoře

Obsah filmu:

Helena Elisová studuje konzervatoř. O jejím talentu ji ujišťuje podnájemník Viták, neúspěšný herec, který se jí dvoří, a jejímu otci vytýká, že se dal připravit o dědictví po bratranci z Hamburku. Elis se živí malováním reklam a jeho rodina žije skromně. Do Prahy přijíždí Prokop, syn Elisova zemřelého bratrance a má u svého vzdáleného příbuzného bydlet. Zastihne celou rodinu v hostinci U Palmů, kde Viták Heleně smluvil veřejné vystoupení, přestože věděl, že jako studentka nesmí účinkovat. Prokop Elise finančně podpoří, aby se mohl věnovat umělecké tvorbě. Viták se odstěhuje, ale často se s Elisem vídá a štve ho proti Prokopovi. Helena je pro své vystoupení vyloučena ze školy. Váhá, zda má dát přednost Vitákovi a divadlu nebo Prokopovi, který ji od divadla zrazuje. Nakonec přijme Prokopovy dárky k narozeninám i pozvání na koncert. Viták stále navádí Elise, aby Prokopa zabil a získal po něm dědictví. Elis ho proto ostře vykáže z domu. Šťastná Helena se s Prokopem vrací z koncertu, neboť při tónech Smetanovy hudby poznala, že Prokopa miluje.

Helena Elisová studies at the conservatory. She is assured of her talent by the lodger Viták, an unsuccessful actor who is trying to woo her, and he rebukes her father for having forfeited his inheritance from his cousin in Hamburg. Mr. Elis earns a living from painting adverts and his family lives modestly. His cousin's son, Prokop, comes to Prague and should stay at the Elis'. He catches up with the family at The Palms Inn where Viták has contracted Helena for a public performance, though he knows that as a student she is not allowed to perform. Prokop financially supports Elis so that he can dedicate himself to his artistic work. Viták moves out but often sees Elis and incites him against Prokop. Helena is expelled from school. She hesitates as to whether she should give her preference to Viták and the theatre or to Prokop who has dissuaded her from the theatre. Eventually she escapes Viták's snares and accepts Prokop's birthday present and invitation to a concert. Viták urges Elis to kill Prokop and thus obtain the inheritance. Elis brusquely throws him out of his house. The happy Helena returns from the concert with Prokop. During the tones of Smetana's music Helena realises that she loves Prokop.

Romantický
Romantický
Přečteno: 173 krát
vygenerovano za: 0.0514 sek.
navštěvnost: , průměrná návštěvnost:

© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |