Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu Děvče z předměstí anebo Všecko příjde na jevo / Děvče z předměstí anebo Všecko příjde na jevo
rok natočení:1939
obrázek:
film: Děvče z předměstí anebo Všecko příjde na jevo / Děvče z předměstí anebo Všecko příjde na jevo (1939)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Barevnost

Černobílé


Přidáno/přidal(a)
24.04.2015, 19:36:52

(přidal:admin)

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Komedie
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm


obsazení:
Vedlejší postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
účetní František Jedlička
Rákosová

Obsah filmu:

Bohatá mladá vdova Klára Zvonečková se chce znovu vdát. Častý návštěvník jejího domu pan Šukálek ji tajně miluje. A právě jeho požádá vdova o dohození manžela. Šukálek přivede svého přítele Růžičku, který Kláru kdysi rovněž miloval. U Kláry bydlí její strýc pán z Hejlů, bankéř, který si vydržuje náročnou milenku. Po náhlém odjezdu Hejlova účetního Jedličky je zjištěna ztráta vysoké sumy peněz. Růžička se s Klárou zasnoubí, ale spíše s ohledem na minulost. Jednoho večera ubrání Růžička mladou květinářku Teklu před starým dotěrou. Do dívky se zamiluje a ani ona k němu není lhostejná. Přesto však zanedlouho zmizí a Růžička ji marně hledá. Když se má u Kláry podepsat svatební smlouva, přichází náhle Tekla s květinami a Růžička uteče za ní. Dotčená Klára oba vyhledá v Teklině novém bydlišti a prozradí, že dívka je dcerou zloděje Jedličky. Šukálek však pomůže prokázat, že defraudantem byl sám Hejl, který tehdy využil Jedličkova náhlého odjezdu za nemocnou dcerou. Nic už nebrání svatbě Tekly a Růžičky. Klára dá své srdce a ruku Šukálkovi.

The rich young widow Klára Zvonečková wants to remarry. A frequent visitor to her house, Mr Šukálek, secretly adores her. But the widow asks him to procure a husband for her. Šukálek brings round his friend Růžička, who also loved Klára once. Klára's uncle is also living with her, Mr Hejl, a banker who keeps a demanding mistress. Hejl's accountant Jedlička suddenly vanishes and thereupon it is discovered that a large sum of Hejl's money has gone missing. Růžička gets engaged to Klára but really on the basis of past feelings. One evening Růžička rescues a young flower girl, Tekla, from the pesterings of an old man. He falls in love with the young girl. Though she is interested in him too, she soon disappears and Růžička searches for her in vain. Just as he is to sign the wedding agreement with Klára, Tekla suddenly arrives with the flowers, and Růžička runs off after her. Klára goes to look for Tekla at her new house and finds out she is the daughter of the presumed thief Jedlička. However, Šukálek helps prove that Hejl himself was the fraud, exploiting the fact the Jedlička had had to leave suddenly on account of his daughter's illness. Now nothing can bar Tekla and Růžička's wedding. Klára gives her heart and hand to Šukálek.

Komedie
Komedie
Komedie
Komedie
Krátkometrážní
Romantický

<<== filmy od Č

filmy od E ==>>

Přečteno: 224 krát
vygenerovano za: 0.0553 sek.
navštěvnost: , průměrná návštěvnost:

© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |