Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu Venoušek a Stázička / Venoušek a Stázička
rok natočení:1939
obrázek:
film: Venoušek a Stázička / Venoušek a Stázička (1939)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Barevnost

Černobílé


Přidáno/přidal(a)
14.08.2016, 09:36:12

(přidal:admin)

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Komedie
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
hudba k písni

Vedlejší postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
kamarádka Klotyldy, žena maj.kolon

Obsah filmu:

Pan Huňáček žije se dvěma syny, nezaměstnaným Standou a školákem Venouškem, a švagrovou Klotyldou, která jediná z rodiny má práci. Uličník Venoušek si na byt přivede kamaráda, ševcovského učedníka Zrzka, který neodevzdal nové boty a bojí se teď mistra. Objeví spolu tetinu skřínku a chtějí zjistit tajemství její dávné lásky. Venoušek se seznámí s hezkou Stázičkou a přes zákaz jejího ovdovělého otce se s ní neustále schází. Teta Klotylda je propuštěna z práce a uspořádá veselý večírek na rozloučenou se svými přítelkyněmi. V noci se Venoušek, maskován jako duch, pokouší spolu se Zrzkem vyzvědět od tety její tajemství. Teta zmožená alkoholem však tvrdě spí. Zato starý Huňáček se vzbudí a oba kluky ztrestá. Zrzek na útěku zdemoluje ve tmě celou kuchyni. Klotylda se domnívá, že to způsobily její kamarádky. Koupí nový nábytek a ujme se domácnosti. Ladislav Vaňous, Stáziččin otec, hledá u Huňáčků svoji dceru. K všeobecnému překvapení v něm Klotylda pozná svou starou lásku a příběh končí jejich svatbou.

Mr Huňáček lives with his two sons, Standa who is unemployed and Venoušek who is still at school, and his sister-in-law Klotylda who is the only one in the family to have work. Venoušek brings home his chum Zrzek, a cobbler's apprentice who is frightened of the cobbler because has not delivered some new shoes. They find his aunt Klotylda's cabinet and try to discover secrets of her past love. Venoušek gets to know the pretty Stázička and sees her regularly in spite of being banned by her widowed father. Aunt Klotylda retires from her job and throws a party at home to say goodbye to all her colleagues. That night Zrzek and Venoušek, disguised as a ghost, try to get Klotylda's secrets out of her. But due to her alcoholic evening the aunt is fast asleep. Old Huňáček wakes up however and punishes the two lads severely. Zrzek in trying to escape half-demolishes the kitchen. Klotylda just thinks her guests did it. She buys new furniture and takes up her role as domestic. Ladislav Vaňous, Stázička's father, comes looking for his daughter at Mr Huňáček's house. Ladislav turns out to be none other than Klotylda's old flame and the story ends with their marriage.

Komedie
Poetický
Hudební

<<== filmy od U

Přečteno: 114 krát
vygenerovano za: 0.064 sek.
navštěvnost: , průměrná návštěvnost:

© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |