Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu (cz) Taneček panny Márinky
rok natočení:1935
obrázek:
film: Taneček panny Márinky / Taneček panny Márinky (1935)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
min.
přidal
admin
film přidaný
21.07.2016, 00:56:55

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Hudební
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm

Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti
Rok
Typ
Stát
Typ média

1936
Distributor
Československo
Kino

1936
Produkční společnost
Československo
Kino

Obsah filmu:

Valčík je čerstvou novinkou a začíná teprve pozvolna pronikat do povědomí širších vrstev. Šlechta se nad ním zatím tváří pohrdavě a považuje jej za opovrženíhodnou zábavu pro lid. Kapelník Josef Langer sklízí se svými valčíky bouřlivé úspěchy v Prátru. Tomuto okouzlení však nepropadají pouze měšťané, mnohá vznešená dáma tady ráda protančí inkognito celou noc. Mezi takové patří také princezna Marie, kterou přitahuje nejen valčík, ale i jeho autor Langer. Marie je však zasnoubena s princem Jiřím, který ji nechce ztratit. Pro četné intriky se dívka s Langerem rozejde, ale když kapelník hraje u hraběnky Lubovské, znovu podlehne kouzlu jeho hudby, dá se do tance a tím vyvolá skandál. Zničený Langer opustí večírek, ale vzápětí zjistí, že v témže domě jako on bydlí slavný Beethoven, který právě komponuje valčík. Langerovo umění tak konečně dochází cti a v povznášejících tónech Beethovenova nesmrtelného valčíku "Mám tě rád" nalézá příběh své šťastné rozřešení.

The waltz is a novelty and the craze is beginning to spread. The nobility still looks down on it as a contemptible entertainment for commoners. Band leader Josef Langer is having enormous success with his waltzes in Prater park, Vienna. But it's not just the urban middle classes who are addicted to the dance: many high-born ladies also like to whirl the night away, incognito. One such is princess Marie who is irresistibly attracted not only by the waltz but also the waltz master Langer. But Marie is engaged to prince Georg - who does not intend to lose her. After several intrigues Marie stops seeing Langer, but when he plays for Countess Lubovská she again falls under the spell of the music and she dances, causing a scandal. Langer leaves the soirée but learns that Beethoven is residing at that very house and is himself composing a waltz. Langer's art thus at last becomes respectable, and the film's happy ending comes about to the sound of Beethoven's immortal waltz Ich liebe dich.

<<== filmy od Š

Přečteno: 121 krát
vygenerovano za: 0.0531 sek.© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)