Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu (cz) Jedna z miliónu
rok natočení:1935
obrázek:
film: Jedna z miliónu / Jedna z miliónu (1935)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
105 min.
přidal
geron
film přidaný
28.02.2012, 13:38:41

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Komedie
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm

Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti
Rok
Typ
Stát
Typ média

1935
Distributor
Československo
Kino


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Námět
Scénarista

Hlavní postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
Emilie Nezmarová

Vedlejší postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
opilec#1
host v kavárně

Obsah filmu:

S továrníkem Rezedou žijí jeho neteře Věra a Stáňa a synovec Leo, Stánin bratr. Po vítězství v literární soutěži dostane Věra místo redaktorky sociální rubriky jednoho časopisu. Rezedově právnímu zástupci a Věřině snoubenci JUDr. Zemanovi se to nelíbí. Věra chce však poznat život zblízka. Strýci zalže, že odjíždí se Stáňou a Leem na hory a místo toho odchází do zprostředkovatelny práce. Tam se jí ujme paní Nezmarová. Je to energická dáma, kterou připravila o majetek dlouhodobá manželova nemoc a která se teď živí nepovoleným pouličním prodejem. Také Leo chce poznat prostý život a po krátké epizodě na stavbě se stane pouličním zpěvákem. Věra začne paní Nezmarové pomáhat a jednoho dne jsou obě při prodeji zatčeny a uvězněny. Znepokojený Rezeda, který nemá o Věře žádné zprávy, odjede se Zemanem na hory, ale najde tam pouze Stáňu. Továrník hlásí Věřino zmizení na policii a komisař, který ji poznal podle fotografie, ji propustí. Nezmarová se stává Rezedovou hospodyní a Věra se usmíří se Zemanem.

With industrialist Rezeda live his nieces Věra and Stáňa and his nephew Leo, Stáňa's brother. After winning a literary competition Věra obtains a position as an editor of the social section of a magazine. Rezeda's legal representative and Věra's fiancé, JUDr. Zeman is not pleased with this. Věra wants to get to know life from up close. She lies to her uncle by telling him she is going with Stáňa and Leo to the mountains and instead she goes to an employment agency. There Mrs. Nezmarová takes charge of her. She is an energetic lady who has lost all her possessions through the long illness of her husband and now makes a living as an unauthorized street vendor. Leo also wants to get to know a simple life and after a short episode at a construction site he becomes a street singer. Věra and Mrs. Nezmarová are arrested while selling and put in jail. The uneasy Rezeda leaves with JUDr. Zeman to the mountains, but only Stáňa is there. The industrialist reports Věra's disappearance to the police, and the commissioner, who has recognised her from a photograph, releases her. Nezmarová becomes Rezeda's housekeeper. Věra becomes reconciled with Zeman.

Přečteno: 665 krát
vygenerovano za: 0.1918 sek.© 2007 - 2021 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)