Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu (cz) Východisko
rok natočení:1935
obrázek:
film: Východisko / Východisko (1935)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Krátky film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
min.
přidal
admin
film přidaný
06.04.2019, 16:59:20

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Krátkometrážní
Krátkometrážní
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm

Obsah filmu:

Mladá dvojice se baví na pouti. Dívka Alena se však velmi zachmuří, když její Štěpán začne házet kroužky na láhve alkoholu a dokonce si pak jednu odnese. Jeřábník Štěpán Horych má totiž s alkoholem velké problémy. Mladý muž se skutečně ještě toho dne opije a skončí na záchytce. Lékař a ošetřovatelé se rutinně starají o ty, kteří v opilosti dělali výtržnosti. Na stanici vypomáhají ti, kteří se rozhodli svého zlozvyku zbavit, a léčí se. Alena se se Štěpánem rozešla. Pod vlivem alkoholu způsobí Štěpán při práci na jeřábu málem tragédii a je proto přeřazen na podřadnější práci. Při cestě domů se zastaví ve výčepu. Setká se zde se ztroskotancem, kterého už viděl na záchytce. Štěpán se rozhodne nastoupit do protialkoholní léčebny. Po absolvování léčby se vrací na stavbu. Ví, že pokud vydrží abstinovat, bude moci znovu pracovat na jeřábu. Alena, která se k němu vrátila, mu bude jistě oporou.

A young couple is having a good time at the fair. But the girl Alena becomes very gloomy when her Štěpán starts throwing ringlets onto bottles with alcohol in them and finally wins one. The thing is that the crane-operator Štěpán Horych has big problems with alcohol. The young man gets drunk the same day and ends up in the emergency ward. The doctor and the nurses routinely help those who disturb the public peace with drunkenness. Those who decide to get rid of their addiction, and are in therapy, help out at the station. Alena breaks up with Štěpán. Drunk, Štěpán almost causes a tragedy at work and is demoted to a lower position. On his way home, he stops at the tap-room. There he meets the drifter whom he already saw at the emergency ward. Štěpán decides to take an anti-alcoholic treatment. After he leaves the hospital, he returns to the building. He knows that if he succeeds in not drinking he will be able to work on the crane again. Alena, who came back to him, will surely be by his side.

Přečteno: 9 krát
vygenerovano za: 0.0719 sek.© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)