Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníFestivalyProdukce/distributořiVysíláno/PromítánoLokaceTextyZvukyformátyPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu Po noci den / Po noci den
rok natočení:1955
obrázek:
film: Po noci den / Po noci den (1955)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Barevnost

Černobílé


Přidáno/přidal(a)
28.12.2017, 08:22:21

(přidal:admin)

Rok:
1955
Premiéra v zemi původu
1956.03.02 - Pátek
Premiéra v České republice:
1956.03.02 - Pátek
Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Drama
Drama
info zde :

Film je v jazycích..
Čeština
Nejsi registrovaný pro zobrazení této sekce stránek!
Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti Rok Typ Stát Typ média

Festivaly

cena festival ročník osoba nominace/cena

obsazení:
Vysíláno:
Datum uvedení Čas Stanice
Vysílání ve světě:
Název státu Datum Doplňkové info
Vysílání v kinech
Název kina Datum čas Doplňkové info

Obsah

Do malé jihočeské vesnice Běšic přijíždí na brigádu dělnice Karla Tolarová. Bydlí u předsedy družstva Drátka, jehož přecitlivělá těhotná žena tropí neustále svému manželovi žárlivé scény. Karla si brzy všimne neutěšené atmosféry ve vesnici. Kdysi nejbohatší sedlák Sláma úmyslně rozšiřuje zprávy o blížící se válce a velká část obyvatel je ochromena strachem. Slámovi pomáhá v rozvratné činnosti Jouza Lešťák, který by se kvůli majetku rád oženil se Slámovou sestrou a neváhá kvůli tomu ohrožovat na životě svoji invalidní ženu Fanynku. Karla je přímá žena a i když často naráží na nedůvěru vesničanů, postupně ovlivní život ve vsi. Družstevníci, kteří marně čekají na mechanizaci z traktorové stanice, začnou sklízet přezrálé obilí kosami. Vzchopí se také Drátek, který kvůli hádkám se ženou ztratil ve vsi autoritu. Růžena Drátková se po Karlině domluvě stane manželovi oporou. V otevřeném sporu Slámy a Tolarové se vesničané postaví jednoznačně za Karlu a sedlák tak ztratí svůj vliv.

The female worker Karla Tolarová arrives in the small South Bohemian village of Běšice at the start of her temporary voluntary work. She is staying with the chairman of the cooperative Drátek whose over-sensitive pregnant wife keeps making jealous scenes. Karla soon notices a gloomy atmosphere in the village. Sláma, once the wealthiest farmer in the village, deliberately spreads rumours of approaching war and most of the inhabitants are struck with fear. Sláma is helped in his subversive activities by Jouza Lešťák who wants to marry Sláma's sister and get his hands on her property; in doing so he does not worry about endangering the life of his invalid wife Fanynka. Karla is a sincere woman and, even though she often has to face the mistrust of the inhabitants, she gradually influences life in the village. The cooperative farmers, vainly waiting for the mechanization of the tractor station, start harvesting the over-ripe corn with scythes themselves. Drátek also pulls himself together after losing authority in the village as a result of arguments with his wife. After talking with Karla, Růžena Drátková learns to support her husband. In an open dispute between Sláma and Tolarová the villagers side unanimously with the Karla and the farmer thus loses his influence.

Dabováno:
Společnost Rok Pro
Drama
Historický
Rodinný

<<== filmy od O

Přečteno: 14 krát
vygenerovano za: 0.0191 sek.
navštěvnost: , průměrná návštěvnost:

© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |