Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníFestivalyProdukce/distributořiVysíláno/PromítánoLokaceTextyZvukyformátyPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu Pohádka o kouzelné píšťalce / Pohádka o kouzelné píšťalce
rok natočení:1958
obrázek:
film: Pohádka o kouzelné píšťalce / Pohádka o kouzelné píšťalce (1958)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Barevnost

Černobílé


Přidáno/přidal(a)
28.12.2017, 13:56:37

(přidal:admin)

Rok:
1958
Premiéra v zemi původu

Premiéra v České republice:

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Pohádka
info zde :

Film je v jazycích..
Čeština
Nejsi registrovaný pro zobrazení této sekce stránek!
Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti Rok Typ Stát Typ média

Produkční společnost
Československo
Kino

Festivaly

cena festival ročník osoba nominace/cena

obsazení:
Televizní štáb

== osoby ==
== profese ==
Pedagogická režie

Vysíláno:
Datum uvedení Čas Stanice
Vysílání ve světě:
Název státu Datum Doplňkové info
Vysílání v kinech
Název kina Datum čas Doplňkové info

Obsah

Malý Honzík sleduje v divadle s ostatními dětmi loutkovou pohádku. Po představení všichni odejdou, jenom Honzík se vydá do zákulisí. Najde tam kouzelnou píšťalku z pohádky a na chvíli si ji "půjčí". Píšťalka plní chlapcova přání. Opraví mu rozbitý hrneček i houpacího koně. Honzík se vypraví do pražských ulic. Vykouzleným šlapacím autíčkem jede naproti ke škole kamarádu Tondovi a spolu pak jdou na hřiště. Na kolotoči je plno a tak si Honzík přeje, aby všichni návštěvníci zmizeli. Aby kolotoč fungoval, musí se však vrátit pán, který ho obsluhoval. Ten oba kluky vozí a odmítne zastavit, i když už chtějí domů. Honzík se i s kamarádem odčaruje do lesa. Tam se však chlapci nepohodnou a Honzík nechá přítele zmizet. Vzápětí se ztratí i kouzelná píšťalka, kterou začal Honzík ubližovat lidem. Chlapec se rozpláče, když s ním zacloumá čarodějnice. Ta se však změní v laskavou šatnářku, která Honzíka budí ze snu v opuštěném hledišti divadla.

Young Honzík is watching a puppet fairytale with other children at the theatre. When it ends, everyone leaves except Honzík who takes a look backstage. There he finds the magic whistle from the fairytale and he "borrows" it for a while. The whistle fulfils the boy's wishes. It mends his broken mug and rocking horse. Honzík sets off into the streets of Prague. Driving a toy car which he had magicked up, Honzík goes to meet his friend Tonda at school and they make for the playground. The roundabout is full so Honzík makes everyone on it disappear. For the roundabout to work, he has to conjure up the attendant once more. He sets the roundabout going and refuses to stop it, even though the boys want to go home. Honzík uses magic to make himself and his friend disappear off into the woods. There the two friends fall out with each other and Honzík has his friend disappear. Then he suddenly loses the magic whistle which he is now using to mistreat people. The boy begins to cry when a witch appears and starts to tug at him. She then turns into the kind cloakroom attendant who wakes him up from his dream in the now deserted auditorium.

Dabováno:
Společnost Rok Pro
Komedie
Pohádka
Drama
Komedie

<<== filmy od O

Přečteno: 22 krát
vygenerovano za: 0.5311 sek.
navštěvnost: , průměrná návštěvnost:

© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |