Nick:
Heslo:
Registrace
ŠtábObsazeníPřístupnost
Hodnocení
TitulkySeznam filmu dle prvního písmene
Název filmu (cz) Skřivánčí píseň
rok natočení:1933
obrázek:
film: Skřivánčí píseň / Skřivánčí píseň (1933)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
80 min.
přidal
admin
film přidaný
11.07.2016, 23:07:56

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
Drama
Drama
info zde :


Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm

Společnosti podílející se na výrobě:
Název společnosti
Rok
Typ
Stát
Typ média

1933
Distributor
Československo
Kino

1933
Produkční společnost
Československo
Kino


obsazení:
Film štáb

== osoby ==
== profese ==
Režie

Obsah filmu:

Petr Kocián přijíždí ze semináře za svou matkou do jihočeské vesnice Bránov. Jeho strýc farář i matka mají stálé pochybnosti, zda Petr chce být opravdu knězem. Do místního zámku zavítá na návštěvu slavná pěvkyně Mája Zemanová. Setká se s Petrem, vzpomenou si, že si v dětství spolu hráli, a Petr se do Máji zamiluje. Matka vidí, jak se Petr mění, a onemocní. Rodinný přítel, lékař Votava, domluví Máje a poprosí ji, aby odjela. Petr se má vrátit do semináře, na nádraží se však rozhodne odjet za Májou do Prahy. Vyhledá ji v divadle, kde Mája zpívá Carmen. Mája, šťastná z opětného setkání s Petrem, sklidí za svůj skvělý výkon velký aplaus. Mezitím Petrův strýc hledá svého synovce, protože Petrově matce se přitížilo. Pošle telegram do semináře a také Máje do divadla. Mája, aby ulehčila Petrovi rozchod, předstírá, že její láska byl pouhý flirt. Petr odjíždí domů a poté, co se matčin zdravotní stav zlepší, vrací se do semináře.

Petr Kocián leaves the seminary to visit his mother in the south Bohemian village Bránov. His uncle, a parish priest, and his mother still wonder if Petr really wants to enter the priesthood. The famous diva Mája Zemanová is revisiting the area and is received at the local chateau. She meets Petr and they remember how they played together as children. Petr falls in love with Mája. Mother notices that Petr is changing and falls ill. A family friend, the doctor Votava, speaks to Mája and persuades her to leave. Petr is set to return to the seminary but at the railway station he resolves to follow Mája to Prague. He goes to look for her at the theatre where she is singing Carmen. Mája wins rapturous applause for her performance, and is happy to see Petr again. Petr's uncle is meanwhile searching for Petr because Petr's mother's health has further worsened. He sends a telegramme to the seminary and to the theatre where Mája is playing. Mája, to make parting from Petr easier, pretends her love was just flirtation. Petr goes home. Once his mother's health improves, he goes back to the seminary.

<<== filmy od Ř

filmy od Š ==>>

Přečteno: 185 krát
vygenerovano za: 0.0236 sek.© 2007 - 2018 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)