Nick:
Heslo:
Registrace
Štáb
Obsazení
Přístupnost
Hodnocení
Titulky
Seznam filmu dle prvního písmene
Název filmu (cz) Zborov
rok natočení:1938
obrázek:
film: Zborov / Zborov (1938)

Alternativní názvy filmu

Hodnocení dílu

%

Like
Základní info k filmu
typ filmu: Film
Typ obrazu
Černobílé
délka filmu
104 min.
přidal
admin
film přidaný
18.09.2016, 16:51:47

Datace
rok výroby
Premiéra v zemi původu
Premiéra v České republice

Žánr
Žáner(us)
Žáner(cz)
info
War
Válečný
info zde :

Obsah filmu:

V roce 1914 se ve Škodových závodech horečně zbrojí. Pracují tam i dva bratři Kalinovi. Pavel, který je přívržencem monarchie, a Jan, který hájí myšlenku panslavismu. Těsně před mobilizací se Janovi podaří utéct do Ruska. Pavel narukuje do rakouské armády. Uplynou dva roky války. V Rusku vytvoří skupina dobrovolníků Českou družinu bojující proti rakouské monarchii. Do této družiny se přihlásil i Jan. V rakouském vojsku slouží Pavel spolu se šikovatelem Rabasem. Rabasův syn Miloš, který byl dobrovolníkem České družiny, se dostal do rakouského zajetí a Rabas pro něho chce vyprosit milost. Ale Miloš před vojenským soudem prohlásí, že vědomě bojoval za svobodu vlasti a je vzápětí odsouzen k smrti. Rabas je těžce otřesen jeho osudem a od té chvíle se snaží přeběhnout k Rusům, což se mu nakonec podaří. Po vypuknutí ruské revoluce žádají vojáci, nyní už Československé brigády, aby byli nasazeni na frontu. 2. července 1917 bojují po boku ruské armády u Zborova. Přes těžké ztráty postupují nezadržitelně vpřed. Mezi raněnými najde Jan svého bratra a dopraví ho do polního lazaretu. Rabas, který byl raněn, umírá. Jeho poslední slova patří svobodné vlasti.

In 1914 in the Škoda factories they hectically manufacture armaments. Also working there are the two Kalina brothers: Pavel, who is a supporter of the monarchy and Jan, who advocates the notion of Pan-Slavism. Just before mobilization Jan manages to flee to Russia. Pavel joins the Austrian Army. Two years of war go by. In Russia a group of volunteers forms a Czech company fighting against the Austrian monarchy. Jan also signs up with this company. Pavel serves in the Austrian military together with Sergeant-Major Rabas. Rabas's son Miloš, who was a volunteer in the Czech company, is taken prisoner by Austrian troops and Rabas wants to solicit leniency for him. But Miloš declares that he consciously fought for the liberation of his homeland, and therefore he is sentenced to death. Rabas is severely shaken by his son's fate and henceforth he tries to run over to the Russians, which he eventually succeeds in doing. After the Russian Revolution erupts the soldiers request, now already the Czechoslovak brigade, that they be stationed at the front. On July 2, 1917 they fight at the side of the Russian Army at Zborov. Despite heavy losses they advance unstoppably forward. Among the wounded Jan finds his brother and transports him to a field hospital.


obsazení:
Hlavní postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
Anna Kalinová

Vedlejší postavy filmu

== osoby ==
== postava ==
dělník Vojtek
divadelní garderobiér Hruška
rakouský vojín#1
profesor Kodeš

Postavy ´´křoví´´ filmu

== osoby ==
== postava ==
Role neurčená #1

Film je v jazycích..
Čeština

Formáty zvuku a obrazu
Zvuk
Mono
Formát obrazu
CDS 35mm

Přečteno: 119 krát
vygenerovano za: 0.085 sek.







© 2007 - 2021 Petr Kantor. Všechna práva k PHP scriptům vyhrazena. Publikování nebo šíření jakéhokoliv obsahu serveru je bez předchozího písemného souhlasu majitelů Autorský práv a provozovatele zakázáno. Autorská práva zde publikovaných materiálů jsou vlastnictvím autorů textů a jiných materiálů zde zveřejněných. Bez jejich souhlasu je nelze dále šířit !!! kontaktní email: filmy2004@volny.cz
TYTO STRÁNKY JSOU POUZE INFORMATIVNÍ NESLOUŽÍ A NENÍ JEJICH ÚMYSLEM POŠKOZOVAT NEBO PROFITOVAT Z MATERIÁLU ZDE PUBLIKOVANÝM.

Staňte se fanoušky těchto stránek!. Podpořte je a napište, co byste zde chtěli mít.
Ti, kteří se zároveň stanou našimi fanoušky na Facebooku, budou mít po požádání výhody navíc.

Share |


Aktivní od 25.3.2019 tedy připočítejte k němu ještě +408244 za roky (2008-24.3.2019)